Partner serwisu

Vietnam Airlines planują pojawić się w Kalifornii

Rafał Dybiński 30.08.2021

Vietnam Airlines planują pojawić się w Kalifornii
fot. Vietnam Airlines/Instagram
Linie lotnicze Vietnam Airlines planują uruchomić jesienią długodystansowe połączenie do Stanów Zjednoczonych - informuje "Bloomberg".
Inaugurację trasy Ho Chi Minh City (dawniej Sajgon) - San Francisco wyznaczono wstępnie pod koniec października. Rejsy z międzylądowaniem na tankowanie mają być obsługiwane szerokokadłubowymi boeingami 787 lub airbusami A350.

Loty między Wietnamem i zachodnim wybrzeżem Ameryki Północnej będą częściowo wykorzystywane również jako cargo. Taki charakter rejsów być może zrekompensuje przewoźnikowi z Azji Południowo-Wschodniej zmniejszony popyt ze strony pasażerów.

Vietnam Airlines zabiegały od kilku lat o uruchomienie regularnych lotów do Stanów Zjednoczonych. Nie było to możliwe wcześniej ze względu na zastrzeżenia Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) w stosunku do przewoźnika z Wietnamu.

Takie zezwolenie już w maju bieżącego roku uzyskały natomiast Bamboo Airways, które polecą od września do San Francisco i Los Angeles właśnie z Ho Chi Minh City. Rejsy obsłużą boeingi 787-9. Dreamlinery innych linii lotniczych z Wietnamu pojawiać się będą codziennie w dwóch najważniejszych miastach stanu Kalifornia. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony