Partner serwisu

Varadi: Indie to ważny kierunek dla Wizz Air

Rafał Dybiński 26.04.2021

Varadi: Indie to ważny kierunek dla Wizz Air
Fot. Airbus Media
Linie lotnicze Wizz Air Abu Dhabi planują uruchomienie połączeń do Indii. Tak podczas World Aviation Festival zapowiedział prezes taniego przewoźnika Jozsef Varadi.
– Indie to znakomity rynek z ogromną liczbą potencjalnych pasażerów, zwłaszcza patrząc z perspektywy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – uważa szef niskokosztowca z Węgier, który nie planuje jednak założenia bazy operacyjnej w największym kraju Azji Południowej.

Przyszłe połączenia do Indii będą realizowane z Abu Zabi z pomocą airbusów A321XLR. Tani przewoźnik z Europy Środkowo-Wschodniej za dwa lata odbierze pierwsze z 20 zamówionych maszyn producenta z Tuluzy, które dzięki dodatkowemu zbiornikowi paliwa mogą pokonywać długodystansowe trasy.

– Jeśli zbazujemy niektóre samoloty w Abu Zabi, to biorąc pod uwagę ich zasięg, będziemy w stanie dolecieć do pięciu miliardów potencjalnych nowych pasażerów. Nie założymy nowej linii lotniczej w Indiach, niemniej to dla nas bardzo ważny kierunek – tłumaczył Varadi podczas World Aviation Festival.

Podróżni z Węgier być może będą mogli również polecieć na długodystansowej trasie z Budapesztu do chińskiego Pekinu z międzylądowaniem w kazachskim Nur-Sułtan. Deklarację dotyczącą połączenia  międzykontynentalnego złożył 6 kwietnia minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó, wizytujący swojego odpowiednika z jednego z największych krajów Azji Środkowej. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony