Partner serwisu

Ustawa o PAŻP ciągle w uzgodnieniach

Łukasz Malinowski 29.01.2021

Ustawa o PAŻP ciągle w uzgodnieniach
fot. PAŻP
Od dłuższego czasu trwają pracę nad projektem ustawy zmieniającej ustawę o Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAZP). Ma ona umożliwić agencji m.in. zakładanie spółek i prowadzenie działalność gospodarczej oraz zakazywać strajku kontrolerów. Ministerstwo Infrastruktury podaje, że na obecnym etapie prac nie jest możliwe określenie terminuj jej wejścia w życie.
W połowie poprzedniego roku do wykazu prac Rady Ministrów trafił projekt ustawy o zmianie ustawy o Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Postulowane w nim rozwiązania mają umożliwić PAŻP nabywanie udziałów lub akcji w spółkach czy powoływanie spółek zależnych przy udziale innych podmiotów np. spółki celowej ds. CPK. Dzięki temu rozwiązaniu Agencja mogłaby powoływać podmioty, których zadaniem będzie świadczenie usług na rzecz operatorów bezzałogowych statków powietrznych.

Projekt zakłada również rozszerzenie działalności badawczo-rozwojowej PAŻP, utworzenie rozpoznawalnej firmy (nazwy i znaku) agencji, a także wprowadzenie zakazu strajku dla kontrolerów ruchu lotniczego, informatorów służby informacji powietrznej oraz personelu technicznego.

Projekt nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, początkowo był planowany jeszcze w roku 2020.

Jak poinformował nas rzecznik Ministerstwa Infrastruktury, obecnie „w zakresie projektu ustawy o zmianie ustawy o Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych prowadzona jest analiza uwag zgłoszonych do projektu w ramach ponownych uzgodnień międzyresortowych”. Ponad to resort informuje, że na obecnym etapie prac nie jest możliwe określenie terminu wejścia w życie projektowanej regulacji.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony