Partner serwisu

USA: Mniej anulowanych biletów, więcej rezerwacji

Emilia Derewienko 20.05.2020

USA: Mniej anulowanych biletów, więcej rezerwacji
fot. United Airlines
Amerykańskie linie lotnicze Southwest i United Airlines zaobserwowały spadek anulowania biletów lotniczych, a także pewne oznaki poprawy popytu. Southwest odnotowały przy tym większą liczbę rezerwacji niż odwołań podróży.
Linie lotnicze były jednymi z najciężej dotkniętych pandemią koronawirusa, który spowodował uziemienie samolotów i ruchu lotniczego na całym świecie. Southwest, operujący w większym stopniu na rynku krajowym, w czerwcu zaplanował powrót niektórych tras do harmonogramu. Spowoduje to ogólny spadek oferowania między 45 a 55 proc., w porównaniu ze spadkiem od 60 do 70 proc. w maju.

Zdolność przewozowa United, który działa głównie na rynkach międzynarodowych, będzie w czerwcu nadal się zmniejszać – nawet o około 90 proc. rok do roku oraz 75 proc. w lipcu. Obie firmy koncentrują się obecnie na obniżaniu kosztów. Skorygowane nakłady inwestycyjne United na 2021 rok zmniejszą się ponadto z 4,5 mld dolarów w tym roku do 2 mld dolarów. W 2022 roku będzie to już tylko 500 mln dolarów.

United Airlines zatrudniały przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 blisko 96 tys. pracowników. Przed rokiem linia zarobiła na czysto ponad trzy mld dolarów, a flota 843 maszyn obsługiwała 342 połączenia, w tym wiele długodystansowych na trasach transatlantyckich i transpacyficznych. Linie planują również wznowienie połączeń do trzech miast w Chinach: Pekinu, Chengdu i Szanghaju.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo