Partner serwisu

Upadłe linie lotnicze Czech Airlines ogłaszają nowe trasy

Emilia Derewienko 25.03.2021

Upadłe linie lotnicze Czech Airlines ogłaszają nowe trasy
fot. Alan Lebeda, commons.wikimedia.org, GFDL 1.2
Czech Airlines (CSA) ogłosiły, że w nadchodzących tygodniach przywrócą pięć destynacji do swojego rozkładu lotów i zainaugurują dodatkowe, zupełnie nowe połączenie. Firma zapowiadała ekspansję, mimo że obecnie znajduje się w stanie upadłości, a jej losy są niepewne.
Od 2 kwietnia czeskie linie lotnicze Czech Airlines (CSA) planują wznowić loty do Odessy na Ukrainie (dwa razy w tygodniu), od 16 kwietnia do Amsterdamu (do dwóch razy dziennie), od 1 maja do Kopenhagi (raz dziennie) i Keflavíku (4 razy w tygodniu). Od 12 czerwca będą też latać na Maltę, w każdą sobotę. Bilety są już w sprzedaży.

CSA obecnie obsługują regularne loty do Paryża, Sztokholmu, Kijowa i Moskwy – liczba lotów do tych miejsc zostanie zwiększona. Linie monitorują sytuację epidemiczną w poszczególnych krajach i od niej w dużym stopniu zależy przywrócenie tras do harmonogramu.

Czech Airlines zbankrutowała 10 marca. Sam przewoźnik, choć w witrynie linii nie ma słowa o upadłości, przyznaje, że za bilety jest winien pasażerom prawie miliard koron, czyli około 176 mln zł. Firma stara się zachęcić pasażerów do podróży za pomocą możliwości bezpłatnej zmiany rezerwacji do 30 czerwca.

Z uwagi na obecną sytuację, to, czy pasażerowie faktycznie będą latać Czech Arlines, będzie zależało nie tylko od pandemii, ale również od syndyka i wierzycieli. Przewoźnik ma obecnie dostępne tylko trzy samoloty, z opcją wypożyczenia większej liczby od Smartwings.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony