Partner serwisu

Universal Hydrogen i ASL zasilą wodorem samoloty ATR 72

Rafał Dybiński 14.10.2021

Universal Hydrogen i ASL zasilą wodorem samoloty ATR 72
Fot. ASL Airlines
Firma Universal Hydrogen, walcząca o dekarbonizację lotnictwa poprzez przyjęcie wodoru jako paliwa uniwersalnego, ogłosiła podpisanie listu intencyjnego z ASL Aviation Holdings - poinformował serwis "Business Wire".
Grupa lotnicza z Irlandii planuje zakup do dziesięciu turbośmigłowych samolotów ATR 72, skonfigurowanych przez Universal Hydrogen, które wykorzysta do działalności cargo. ASL zgodziła się również dostarczyć jeden samolot ATR 72 do testowych lotów z ładunkami, co pozwoli na ich certyfikację.

Powołana przy okazji podpisania porozumienia inicjatywa ASL CargoVision będzie wspierać innowacyjny i zrównoważony rozwój w sektorze lotniczych transportów towarów. Głównym celem współpracy Universal Hydrogen i ASL jest zmniejszenie emisji w regionalnych lotach, realizowanych turbośmigłowymi ATR 72.

 – Staramy się być inicjatorami we wdrażaniu nowej technologii. Pozwoli to nam na redukcję emisji w naszej flocie. Wodór ma ważną rolę do odegrania w samolotach takich jak ATR 72 – uważa Dave Andrew, prezes ASL Aviation Holdings, które obsługuje pięć linii lotniczych w Europie oraz dwóch przewoźników powietrznych z RPA i Tajlandii.

 – Lotnictwo nie może czekać na działania przez dekadę lub dłużej, zanim nowe wersje samolotów staną się dostępne. Współpracując z Universal Hydrogen możemy natychmiast zmniejszyć nasz ślad węglowy zgodnie z zobowiązaniami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju  – podkreślił Andrew.

Obie strony zawrą także długoterminową umowę na usługi paliwowe. Universal Hydrogen dostarczy ekologiczne paliwo wodorowe do zasilania skonfigurowanych samolotów ATR 72 we flocie ASL, która składa się ze 140 maszyn. Wśród nich są zarówno czterosilnikowe boeingi 747-400, jak i turbośmigłowe ATR 72.

 – Żeby osiągnąć cele Porozumienia Paryskiego w zakresie emisji z lotnictwa, nie możemy skupiać się wyłącznie na samolotach pasażerskich. Rynek cargo jest znaczący i rośnie. To ekscytujące, że taki operator jak ASL, zgadza się z naszą wizją uczynienia wodoru uniwersalnym paliwem dla lotnictwa – powiedział z kolei Paul Eremenko, współzałożyciel i prezes Universal Hydrogen.  – Klienci ASL reprezentują jednych z największych użytkowników frachtu lotniczego na świecie i cieszymy się z możliwości zapewnienia im naprawdę czystego sposobu na sprostanie rosnącym wymaganiom dostaw  – podsumował Eremenko.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony