Partner serwisu

United zawieszają trzy trasy do Europy. Powodem niedostatek samolotów

Rafał Dybiński 13.05.2022

United zawieszają trzy trasy do Europy. Powodem niedostatek samolotów
fot. United Airlines
Linie lotnicze United Airlines nie wystartują w czerwcu bieżącego roku z trzema planowanymi wcześniej trasami do Europy. Zawieszenie dotknęły również pojedyncze połączenia do Ameryki Południowej i Azji.
Powodem decyzji jednego z największych przewoźników Stanów Zjednoczonych nie jest brak popytu, ale przedłużające się oczekiwanie na zgodę organów regulacyjnych w sprawie wykorzystywania do operacji lotniczych 52 boeingów wersji 777-200 i 777-200ER z silnikami Pratt & Whitney. Samoloty zostały uziemione po groźnej awarii jednego z silników maszyny oznaczonej rejestracją N772UA podczas rejsu UA328 między Denver i Honolulu, o czym pisaliśmy więcej w TYM TEKŚCIE.

Niedostatek wystarczającej liczby sprawnych szerokokadłubowców zmusił United Airlines do korekty planów związanych z rozszerzeniem letniej oferty. Przewoźnik z Chicago w ten sposób nie zainauguruje czterech tras z nowojorskiego portu Newark-Liberty i czterech z portu Waszyngton-Dulles.

Podróżni wybierający się z największego miasta Stanów Zjednoczonych muszą zweryfikować swoje plany związane z wylotami do Maui oraz Honolulu na Hawajach, a także do japońskiego Tokio i szwedzkiego Sztokholmu. Połączenie do Skandynawii zostało nawet skasowane aż do końca października. Reszta tras jest zawieszona na razie tylko na czerwiec.

W przypadku wylotów ze stołecznego Waszyngtonu w więcej cierpliwości muszą uzbroić się pasażerowie wybierający się do brazylijskiego Sao Paulo, irlandzkiego Dublina, szwajcarskiej Genewy, a także Honolulu na Hawajach. Wszystkie cztery trasy nie będą dostępne na razie tylko w czerwcu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony