Partner serwisu

United zamówiły 200 boeingów z rodziny 737 MAX i 70 airbusów A321neo!

Rafał Dybiński 29.06.2021

United zamówiły 200 boeingów z rodziny 737 MAX i 70 airbusów A321neo!
Fot. Airbus Media
Linie lotnicze United Airlines potwierdziły we wtorek w oficjalnych komunikatach zamówienia 200 nowych boeingów 737 MAX oraz 70 airbusów A321neo.
Porozumienie z producentem z Chicago obejmuje 150 nowych odrzutowców największej wersji 737-10 oraz kolejnych 50 wersji 737-8. - Pragniemy sprostać odradzającemu się popytowi do podróży lotniczych - podkreślił Scott Kirby, prezes United Airlines. - Nasza decyzja dowodzi również chęci odegrania szerszej roli w ożywieniu gospodarki Stanów Zjednoczonych. Produkcja tych samolotów będzie służyć tworzeniu nowych miejsc pracy - oznajmił Kirby.

United Airlines zwiększyły w ten sposób portfel zamówień do 380 samolotów Boeinga. Trzydzieści z nich zostało już dostarczonych przewoźnikowi z Chicago, który w ramach zawartej umowy uzyskał również pakiet szkoleń na symulatorze odrzutowca z rodziny 737 MAX.

Wersja 737-8 maszyn pozwoli na zabranie 189 pasażerów na pokład i gwarantuje lot na dystansie 3550 mil morskich, czyli niemal 5633 km. To umożliwi United Airlines oferowanie podróżnym nowych i bardziej bezpośrednich połączeń. Z kolei największa wersja 737-10 gwarantuje miejsca dla 230 pasażerów. W tym przypadku zasięg wynosi 3300 mil morskich, czyli niespełna 5311 km.

- Cieszymy się zaufaniem ze strony United Airlines do samolotów, które projektujemy i budujemy każdego dnia. Nasze silne partnerstwo pozwalało obu stronom sprostać wyzwaniom i rozwijać się przez dekady. Jesteśmy podekscytowani, że będziemy mogli wyprodukować setki nowych odrzutowców dla United Airlines w ramach tego przełomowego porozumienia, które wzmocni naszą przyszłość na kolejne dekady - stwierdził Stan Deal, prezes Boeing Commercial Airplanes.

United Airlines zwiększyły również portfel zamówień do 120 samolotów Airbusa. Wcześniejsze zakupy obejmowały 50 odrzutowców dalekiego zasięgu A321XLR. Teraz dodano do zamówienia 70 maszyn wersji A321neo. - Żaden inny samolot nie jest w stanie dokonać tego, co potrafi A321neo. Tak znaczące zamówienie dla wielkich linii lotniczych, jakimi są właśnie United Airlines, potwierdza jego niezrównane możliwości, ekonomię operacyjną oraz wygodę i komfort dla pasażerów - nie krył satysfakcji Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa i szef działu międzynarodowego producenta z Tuluzy.

Odrzutowce A321neo w barwach United Airlines będą wyposażone w oświetlenie pozwalające zmniejszyć jet lag, a a także cieńsze panele boczne dla dodatkowej przestrzeni osobistej na poziomie ramion. Lepsze widoki przez okna zapewnią przeprojektowane ramki oraz zintegrowane rolety. Nowe toalety zagwarantują natomiast bezdotykowe funkcje higieniczne i antybakteryjne powierzchnie. Znaczna część zamówionych maszyn zostanie wyprodukowana w amerykańskim zakładzie Airbusa w Mobile w stanie Alabama
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony