Partner serwisu

United Airlines uruchomią trzy nowe trasy z USA do Europy

Rafał Dybiński 22.04.2021

United Airlines uruchomią trzy nowe trasy z USA do Europy
fot. United Airlines
Linie lotnicze United Airlines uruchomią w sezonie letnim trzy nowe trasy długodystansowe do Europy - poinformował w oficjalnym komunikacie przewoźnik z Chicago. Połączenia transatlantyckie zyskają Chorwacja, Islandia i Grecja.
United Airlines od 8 lipca połączą nowojorski port Newark-Liberty z Dubrownikiem. To będzie jedyna bezpośrednia trasa między Stanami Zjednoczonymi a Chorwacją. Rejsy nad Adriatyk będą realizowane trzy razy w tygodniu. Loty obsłuży boeing 767-300ER wyposażony w 30 foteli nowej klasy biznes Polaris. Rejsy do Dubrownika zaplanowano w poniedziałki, czwartki i soboty, natomiast powrotne we wtorki, piątki i niedziele.

1 lipca wystartuje pierwszy samolot z Waszyngtonu do Aten. Rejsy do stolicy Grecji będą realizowane codziennie. Loty obsłuży boeing 787-8 Dreamliner wyposażony w 28 foteli nowej klasy biznes Polaris oraz 21 foteli w klasie ekonomicznej Premium Plus. To będzie już drugie połączenie United Airlines z USA do Aten. Na 3 czerwca zaplanowano bowiem wznowienie rejsów z portu Newark-Liberty do stolicy Grecji.

Również 1 lipca wyleci pierwszy samolot z Chicago do portu Keflavik. Rejsy na Islandię będą także realizowane codziennie. Loty obsłuży boeing 757-200 wyposażony w 16 foteli klasy biznes. To także będzie już drugie połączenie United Airlines z USA do tego kraju Skandynawii. Na 3 czerwca zaplanowano wcześniej wznowienie rejsów z nowojorskiego lotniska Newark-Liberty do portu Keflavik.

- Trzy nowe połączenia pozwolą odkryć naszym klientom naturalne piękno przyrody. Będą również najlepszym potwierdzeniem naszej elastyczności w procesie odbudowy sieci tras - podkreślił Patrick Quayle, wiceprezes przewoźnika z Chicago, który przymierza się również do uruchomienia rejsów z Waszyngtonu do Ghany i Nigerii oraz z Nowego Jorku do Johannesburga w Republice Południowej Afryki.

United Airlines od 27 maja rozpocznie także loty długodystansowe między San Francisco a Bangalore w Indiach. Znacznie wcześniej, bowiem 7 maja, wznowiona zostanie trasa Chicago - Tel Awiw, która będzie realizowana trzy razy w tygodniu. Z kolei od 3 czerwca już codziennie do drugiego największego miasta w Izraelu będzie można polecieć z San Francisco. Na maj zaplanowano również wznowienie międzykontynentalnych połączeń z Nowego Jorku do Rzymu i Mediolanu, a także z Chicago do Amsterdamu, Monachium i Tokio. Listę nowych destynacji uzupełnią jeszcze od czerwca rejsy z San Francisco na Tahiti.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony