Partner serwisu

United Airlines: 7 mld dolarów strat w 2020 r. Przychody niższe o 64 proc.

Rafał Dybiński 22.01.2021

United Airlines: 7 mld dolarów strat w 2020 r. Przychody niższe o 64 proc.
fot. United Airlines
Linie lotnicze United Airlines straciły w 2020 roku prawie 7,1 mld dolarów, z czego blisko 1,9 mld dolarów tylko w czwartym kwartale – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Jeden z trzech największych przewoźników powietrznych Stanów Zjednoczonych jeszcze w 2019 roku wypracował zysk na poziomie ponad trzech mld dolarów. Kolejnych dwanaście miesięcy nie było już jednak tak udanych, podobnie jak we wszystkich liniach lotniczych dotkniętych kryzysem wywołanym wirusem COVID-19.

United Airlines w ostatnim kwartale minionego roku spalały każdego dnia prawie 19 mln dolarów. To i tak dwa razy mniej niż w drugim kwartale oraz nieznacznie lepiej niż w trzecim kwartale, kiedy to spalano 24 mln dolarów każdej doby.

Przychody przewoźnika z Chicago spadły do poziomu 15,4 mld dolarów. To spadek 64,5 proc. w odniesieniu do 2019 roku. Koszty operacyjne spadły o 44 proc. do poziomu 21,7 mld dolarów.  Warto zaznaczyć, że strata finansowa United Airlines jest dużo mniejsza niż w przypadku Delta Air Lines. Konkurenci z Atlanty zamknęli bowiem 2020 rok na minusie z sumą 12 mld dolarów.

Korekty rozkładu w cyklu 60-dniowym

Oferowanie przewoźnika z Chicago w pierwszym kwartale 2021 roku zmniejszyło się o 51 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2019 roku. Linie lotnicze z Illinois będą bardziej elastycznie podchodzić teraz do rozkładu lotów i zdecydowały się na ewentualne korekty w cyklu 60-dniowym. Zmniejszono planowane nakłady inwestycyjne i wydatki operacyjne na cały 2021 rok.

United Airlines pozyskały na początku stycznia kolejny rządowy pakiet wsparcia na poziomie 2,6 mld dolarów. Przewoźnik z Chicago musi jednak przywrócić do aktywności odesłanych jesienią na bezpłatne urlopy pracowników, którzy między 1 października a 15 stycznia nie wykonywali żadnych służbowych obowiązków. Takie odwołania z przymusowego odpoczynku mogą mieć jednak charakter tymczasowy.

Ponadto linie lotnicze z Illinois pozyskane środki muszą wykorzystać jedynie na wynagrodzenia, pensje i świadczenia dla zatrudnionych oraz nie mogą wypłacać dywidend aż do 31 marca 2022 roku.

United Airlines zaznaczyły również w oficjalnym komunikacie, że trzeba zachować czujność w najbliższych dwunastu miesiącach, bowiem popyt ciągle jest stłumiony, a większość krajów pozostaje nadal zamknięta dla turystów. Nadzieję daje wdrożenie narodowego programu szczepień.

Rejsy do Indii oraz połączenia z JFK do Kalifornii 

Przewoźnik z Chicago mimo pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 uruchomił w 2020 roku 43 nowe krajowe połączenia i dziesięć międzynarodowych tras. Kolejnych piętnaście międzynarodowych, w tym kilka długodystansowych, zostanie zainaugurowanych w 2021 roku. Największym sukcesem w rozbudowie siatki połączeń było uruchomienie trasy z Chicago O'Hare do Nowego Delhi. Linie lotnicze z Illinois są obecnie jedynymi w Stanach Zjednoczonych, które oferują bezpośrednie rejsy do Indii z Ameryki Północnej.

United Airlines dodały w samym październiku bieżącego roku do rozkładu lotów 23 krajowe połączenia i osiem międzynarodowych tras. Kolejny miesiąc pozwolił zwiększyć siatkę o 14 krajowych połączeń i 24 kolejne międzynarodowe trasy. W grudniu natomiast, w porównaniu z wrześniem, było więcej aż o 95 krajowych usług i więcej o 53 międzynarodowych. Jedną z najważniejszych zapowiedzi na luty jest powrót rejsów z nowojorskiego portu JFK do San Francisco i Los Angeles. Długodystansowe loty w częstotliwości dwóch na dobę z wschodniego na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych obsłużą Boeingi 767-300ER.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony