Partner serwisu

United Airlines: 4 tygodnie bezpłatnych testów na COVID-19 na trasie Nowy Jork – Londyn

Rafał Dybiński 05.11.2020

United Airlines: 4 tygodnie bezpłatnych testów na COVID-19 na trasie Nowy Jork – Londyn
fot. United Airlines
Linie lotnicze United Airlines rozpoczną 16 listopada czterotygodniowy okres próbny obowiązkowych, ale bezpłatnych testów na obecność wirusa COVID-19 dla wszystkich pasażerów powyżej 2. roku życia na trasie z nowojorskiego lotniska Liberty-Newark do portu Londyn-Heathrow.
Celem pilotażowego programu jest upewnienie się, że wszyscy podróżni podczas tych wybranych transatlantyckich rejsów uzyskają negatywny wynik badania. Jeden z trzech największych przewoźników powietrznych Stanów Zjednoczonych wyznaczył do miejsca pobrań wymazów z nosa specjalny punkt przy bramce C93 na nowojorskim lotnisku Liberty-Newark.

Każdy pasażer transatlantyckiego rejsu do stolicy Wielkiej Brytanii zostanie szczegółowo poinstruowany jak postępować przed planowanym odlotem. Wyniki obowiązkowego, ale bezpłatnego testu, który może być przeprowadzony przynajmniej trzy godziny przed podróżą, będą dostępne po niespełna 30 minutach. Przynajmniej tak zapewniają inicjatorzy programu.

Próbny okres obejmie w sumie dwanaście lotów UA14 z Nowego Jorku do Londynu, które zaplanowane są poniedziałki, środy oraz piątki od poniedziałku 16 listopada do piątku 11 grudnia. Każdy podróżny ma prawo do zmiany daty rezerwacji rejsu w przypadku wyrażenia sprzeciwu wobec przeprowadzenia testu. Taka korekta lotu, możliwa do 31 grudnia, również będzie bezpłatna.

United Airlines zastrzega, że w przypadku pozytywnego wyniku testu, pasażer będzie musiał zrezygnować z lotu i skontaktować się z najbliższym lokalnym lekarzem. Przewoźnik udostępni ponowną opcję rezerwacji, jeśli objawy ustąpią i kolejne badanie wykaże brak zakażenia. Na pokład samolotu, zmierzającego do Londynu w wyznaczonym okresie próbnym, nie wejdzie nikt bez negatywnego wyniku testu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo
<