Partner serwisu

Umowa na budowę wieży PAŻP lotniska w Radomiu podpisana

Emilia Derewienko 25.11.2020

Umowa na budowę wieży PAŻP lotniska w Radomiu podpisana
fot. Port Lotniczy Radom
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podpisało umowę na wykonanie na terenie lotniska Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku dwóch obiektów – budynku Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej oraz wieży Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Umowa przewiduje również wykonanie prac uzupełniających w rejonie strażnicy LSRG.
W postępowaniu przetargowym zwyciężyła firma Anna-Bud z Warszawy, która na radomskim lotnisku buduje również tzw. budynki kubaturowe. Zgodnie z przyjętymi ustaleniami firma ma za zadanie opracować kompletną wielobranżową dokumentację projektową, uzyskać pozwolenia na użytkowanie, wykonać prace projektowe oraz wybudować budynek LSRG i wieży PAŻP. Wykonawca zobowiązuje się również do wykonania niezbędnych prac uzupełniających.

Wartość umowy to 38,7 mln zł brutto. PPL założył na to zadanie budżet w wysokości 42,98 mln zł, co oznacza oszczędność 4,26 mln zł. Zakończenie prac projektowych przewidziane jest na 2022 rok, umowny czas realizacji to 66 tygodni. W postępowaniu wzięło udział trzech oferentów: Anna-Bud, Doraco, Budimex.

Prace projektowe i budowlane budynku lotniskowej straży pożarnej i wieży PAŻP na lotnisku Warszawa-Radom to kolejny etap realizowanej inwestycji. Aktualnie trwają prace związane z budową terminalu, obiektów kubaturowych i konstrukcją dróg kołowania i płyt postojowych we wschodniej części portu.

Przygotowanie radomskiego portu lotniczego do rozruchu przyspieszyło w ostatnich kilku tygodniach. Pod koniec października odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę terminala pasażerskiego. Obiekt ma być przygotowany na przyjęcie 3 mln pasażerów rocznie. W przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba, będzie go można rozbudować nawet do 9 mln pasażerów. Radom przejmie część ruchu lotniczego z Okęcia, chodzi o loty czarterowe i niskokosztowe, gdyż na Lotnisku Chopina trzeba zwolnić miejsce dla pasażerów tranzytowych, których liczba szybko rośnie.

Niedługo później na dyrektora portu w Radomiu został wybrany Łukasz Suchecki, który jest jednocześnie dyrektorem Lotniska Chopina w Warszawie. Przyjmując nową funkcję zaznaczył, że port w Radomiu ma w przyszłości odciążyć Centralny Port Komunikacyjny, więc kierowanie lotniskiem to wyzwanie.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony