Partner serwisu

ULC przyjął delegację z Chin

Emilia Derewienko 25.07.2017

ULC przyjął delegację z Chin
fot. Air China
W ubiegłą środę 19 lipca Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Piotr Samson, przyjął chińską delegację pracowników departamentu ochrony chińskiej władzy lotniczej (CAAC) oraz specjalistów z zakresu ochrony lotnictwa cywilnego linii lotniczych Hainan Airlines oraz Air China.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu współpracy lotniczej Unii Europejskiej z Chinami, prowadzonego wspólnie przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) oraz chińskiej władzy lotniczej (CAAC). W agendzie spotkania znalazły się między innymi zagadnienia z zakresu organizacji ochrony lotnictwa cywilnego w Polsce i Chinach. Poruszono również temat planowanej współpracy bilateralnej, także na forum Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO).

Jak podaje Urząd Lotnictwa Cywilnego w komunikacie, w drugim dniu wizyty delegacja chińska, wraz z pracownikami departamentu ochrony ULC, odwiedziła Lotnisko Chopina, gdzie spotkała się z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” oraz Polskich Linii Lotniczych LOT, a także zapoznała się z zasadami ochrony lotnictwa cywilnego wdrożonymi w porcie lotniczym.

Chińczycy mogą stać się wkrótce jednym z partnerów strategicznych Polski. Już przed kilkoma miesiącami rozpoczęły się rozmowy obu państw na temat udziału firm chińskich przy budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. W delegację, poza premier Beatą Szydło, wybrał się wtedy nowo wybrany minister, odpowiedzialny za budowę CPK, Mikołaj Wild. – Ze strony chińskiej spotkaliśmy się z dużą otwartością. Z naszej strony też uznajemy, że ta wizyta była owocna i stanowi dobry punkt wyjścia do dalszych spotkań – mówił o wyjeździe, w rozmowie z portalem „Rynek-Lotniczy.pl”, pełnomocnik ds. budowy CPK.

Niewykluczone, że powstanie CPK pomoże sfinansować Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych, który wyraża zainteresowanie w tej kwestii. – Bank wyraził gotowość do pochylenia się nad inwestycją – przekonuje Mikołaj Wild.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony