Partner serwisu

ULC: Procedujemy wniosek PGL o AOC dla nowej spółki

simetra 26.06.2020

ULC: Procedujemy wniosek PGL o AOC dla nowej spółki
Fot. Łukasz Malinowski
Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) poinformował, że procedowany jest już wniosek Polskiej Grupy Lotniczej (PGL) o wydanie Certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC) dla nowej spółki LOT Polish Airlines SA.
Z informacji przekazanej nam przez ULC wynika, że wniosek znajduje się na etapie wstępnej oceny dokumentów. Zgodnie z harmonogramem certyfikacji, przewidywany maksymalny czas do zakończenia procesu wynosi 120 dni. Certyfikat wydawane jest przewoźnikowi przez krajową organizację lotniczą w celu umożliwienia wykorzystywania samolotów w celach komercyjnych.

Stosowny certyfikat AOC zawiera listę statków powietrznych wraz z ich numerami rejestracyjnymi, celem i rejonem używania, ograniczonym do określonych portów lotniczych lub rejonu geograficznego.LOT Polish Airlines SA została założona pod koniec maja bieżącego roku.

AOC poświadcza uznanie przez odpowiednią organizację krajową personelu operatora, infrastruktury i procedur. To niezbędny krok w celu założenia nowego przewoźnika powietrznego. PLL LOT już wcześniej potwierdzał złożenie wniosku do ULC, jednak zarówno przewoźnik jak i PGL nie informują o tym jakie mają plany wobec nowego podmiotu.

Przedstawiciele rządu nie wykluczają, że kontrolowana upadłość LOT będzie jednym ze scenariuszy wychodzenia spółki z kryzysu, w jakim znalazła się ze względu na pandemię koronawirusa. – Scenariusz dotyczący kontrolowanej upadłości Polskich Linii Lotniczych LOT jest oczywiście możliwy, ale to absolutnie ostateczność – mówił w połowie czerwca antenie RMF FM Jacek Sasin, minister aktywów państwowych. Sam przewoźnik podkreśla, że „nie spełnia przesłanek mówiących o upadłości

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony