Partner serwisu

Ukraińskie SkyUp planują podbój Europy. Linie ogłosiły nowe trasy

Emilia Derewienko 04.01.2021

Ukraińskie SkyUp planują podbój Europy. Linie ogłosiły nowe trasy
fot. Piotr Bożyk
Na początku grudnia ukraińskie tanie linie lotnicze SkyUp Airlines ogłosiły ekspansję na rynek europejski od sezonu letniego. Przewoźnik rozpocznie także loty z podwarszawskiego lotniska w Modlinie, które do tej pory było zdominowane przez irlandzkiego Ryanaira. Teraz SkyUp ogłosiły kolejne trasy.
Przewoźnik rozpoczął już sprzedaż biletów na nową trasę łączącą Pragę z Odessą nad Morzem Czarnym. Według systemu rezerwacji na stronie skyup.aero, spółka powinna rozpocząć loty między Pragą a Odessą od 29 kwietnia 2021 roku. Trasa ma być obsługiwana dwa razy w tygodniu, zawsze w czwartki i niedziele. System rezerwacji firmy podaje, że na tej trasie będzie operował Boeing 737-800.

To jednak nie wszystko. SkyUp z końcem 2020 roku otrzymały zgodę od ukraińskiej Komisji Państwowej Administracji Lotniczej na wykonywanie 11 regularnych połączeń nad Europą. Będzie to osiem tras z Kijowa i po jednej z Zaporoża, Lwowa i Odessy. Ze stolicy Ukrainy SkyUp polecą do Londynu, Marsylii, Ostrawy, Brna, Podgoricy, Hamburga, Norymbergi i Hanoweru. Linie połączą także Zaporoże z Berlinem oraz Odessę i Lwów z Monachium.

Przypomnijmy, że przewoźnik wiosną tego roku wejdzie również na lotnisko Warszawa-Modlin, do tej pory obsługiwane jedynie przez irlandzką spółkę Ryanair. Z Modlina SkyUp zaoferują loty do Kijowa aż pięć razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i niedziele. Maszyny będą startować o godz. 18:50 z lądowaniem w stolicy Ukrainy o godzinie 21:30. Linie pojawią się także w Porcie Lotniczym Gdańsk, skąd będą realizować połączenia do stolicy Ukrainy trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i soboty.

SkyUp to linie lotnicze, które zostały zarejestrowana w Kijowie w czerwcu 2016 roku, a na rynku ukraińskim funkcjonują od dwóch lat. Teraz przewoźnik postanowił rozszerzyć swoją ofertę o trasy międzynarodowe.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony