Partner serwisu

Ukraiński SkyUp w Polsce. Modlin z drugim przewoźnikiem

Emilia Derewienko 01.12.2020

Ukraiński SkyUp w Polsce. Modlin z drugim przewoźnikiem
fot. Piotr Bożyk
Niskokosztowy ukraiński przewoźnik SkyUp od marca zacznie wykonywać połączenia z polskich lotnisk. Na początek linie lotnicze zagoszczą w podwarszawskim porcie lotniczym Modlin, tym samym stając się drugą po Ryanairze tanią linią na tym lotnisku.
Samolot ukraińskiego przewoźnika SkyUp ma odlecieć z Portu Lotniczego Modlin-Warszawa do Kijowa 28 marca 2021 roku. Z kolei dzień później z Gdańska do stolicy Ukrainy wystartuje samolot z Portu Lotniczego Gdańsk.

Połączenia z lotniska Warszawa-Modlin będą odbywać się pięć razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i niedziele. Maszyny będą startować o godz. 18:50 z lądowaniem w stolicy Ukrainy o godzinie 21:30. Z kolei loty z Gdańska będą realizowane trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i soboty.

SkyUp to linie lotnicze, które zostały zarejestrowana w Kijowie w czerwcu 2016 roku, a na rynku ukraińskim funkcjonują od dwóch lat. Teraz przewoźnik postanowił rozszerzyć swoją ofertę o trasy międzynarodowe. Jego plany są ambitne: od marca 2021 roku linie planują otworzyć 60 tras do 21 krajów, skupiając się zwłaszcza na Europie Środkowo-Wschodniej.

Oprócz lotów do Polski, Francji, Włoch, Grecji, Czech, Gruzji, Hiszpanii, Bułgarii, Armenii, Turcji, Izraela i Cypru, firma będzie latać do Portugalii, Niemiec, Danii, Jordanii, Szwecji, Serbii, Holandii i Słowacji.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony