Partner serwisu

Ukraina zainwestuje w nowe lotnisko na wschodzie kraju

Rafał Dybiński 28.02.2021

Ukraina zainwestuje w nowe lotnisko na wschodzie kraju
fot. Piotr Bożyk
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział jeszcze w tym roku rozpoczęcie prac projektowych i ustalenie lokalizacji pod budowę nowego lotniska, które obsłuży ruch pasażerski w obwodach donieckim i ługańskim.
– Moglibyśmy odnowić i otworzyć port w Mariupolu, ale wojsko podpowiada nam, że jest to niebezpieczne rozwiązanie – wyznał Zełenski, cytowany przez serwis CFTS. Prezydent Ukrainy omawiał projekt nowego lotniska podczas krajowego Forum Infrastruktury.

– Znajdziemy odpowiednie miejsce między regionami ługańskim i donieckim. Jeszcze w tym roku zaczniemy projektować lotnisko dla tych dwóch regionów – oznajmił Zełenski, który pragnie poprawić transport lotniczy na wschodzie kraju.

Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w 2019 roku planowało przywrócenie portu w Mariupolu. Rada Ministrów pod kilku miesiącach zdecydowała jednak, że ​​ze względów bezpieczeństwa nie przywróci działalności tego lotniska.

Kluczowa była w tej kwestii opinia Ministerstwa Obrony. Uczestnicy spotkania doszli bowiem do wniosku, że w warunkach istniejącej groźby kolejnej agresji rosyjskiej nie można na stałe zagwarantować bezpieczeństwa pasażerom.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony