Partner serwisu

Ukraina wznowi od 15 czerwca krajowy i międzynarodowy ruch lotniczy

Rafał Dybiński 21.05.2020

Ukraina wznowi od 15 czerwca krajowy i międzynarodowy ruch lotniczy
fot. Ukraine Airlines
Ukraina wznowi krajowy i międzynarodowy transport lotniczy od 15 czerwca. Wówczas rozpocznie się trzeci etap łagodzenia restrykcji u wschodnich sąsiadów Polski. Stosowną decyzję ogłosił minister infrastruktury Ukrainy Władysław Kryklija. 
O planach poinformowano podczas wspólnego briefingu prasowego ministrów zdrowia, edukacji oraz nauki i infrastruktury po rządowym spotkaniu, które odbyło się 20 maja.

– Będziemy publikować szczegółowe harmonogramy dotyczące poszczególnych krajów i terminów wznowienia działalności i usług lotniczych. Obecnie trwają prace nad tym, ponieważ większość krajów na całym świecie otwiera swoje granice. Od czerwca planują sezon turystyczny, a tym samym wjazd dla obcokrajowców. Dlatego zsynchronizujemy te procesy – podkreślił Władysław Kryklija.

Od 20 maja usługi transportowe na Ukrainie będą stopniowo przywracane. Są regiony u wschodnich sąsiadów Polski, w których w ciągu ostatnich siedmiu dni jest średnio mniej niż dwanaście nowych przypadków zakażenia wirusem COVID-19 na 100 tysięcy populacji. Liczba zajętych łóżek w szpitalach, w których przebywają pacjenci z koronawirusem SARS-CoV-2, jest mniejsza niż 50 proc.

Od 22 maja będzie dozwolony jest regularny i nieregularny transport drogowy pasażerów w ruchu miejskim, podmiejskim, międzyregionalnym i międzynarodowym, a od 25 maja transport pasażerski w metrze. Od 1 czerwca ruszą kolejowe przewozy pasażerskie w komunikacji miejskiej, regionalnej, dalekobieżnej komunikacji krajowej i międzyregionalnej, a także międzyregionalny przewóz drogowy osób.

Obowiązkowe wymogi bezpieczeństwa pozostają jednak niezmienione. Będą to maski ochronne na usta i nos, kontrola temperatury pracowników i stała dezynfekcja pojazdów. Sam okres kwarantanny został przedłużony do 22 czerwca.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo