Partner serwisu

Ukraina: Jeden bilet na połączenia kolejowo-lotnicze

Kasper Fiszer 03.09.2020

Ukraina: Jeden bilet na połączenia kolejowo-lotnicze
Pociąg na kijowskiej linii lotniskowejfot. Kasper Fiszer
Jeszcze w tym miesiącu uruchomiona ma zostać platforma internetowa umożliwiająca zakup jrdnego biletu elektronicznego na podróż z wykorzystaniem pociągu Kolei Ukraińskich i samolotu. Nie wiemy jeszcze, jaki będzie zakres integracji taryfowej. Pewne jest natomiast, że za pośrednictwem portalu będzie można opłacić także przejazd metrem i autobusem po przesiadce z pociągu.
Duże zmiany w taryfie zapowiedziały wczoraj Koleje Ukraińskie (Ukrzaliznycia, UZ). Państwowy przewoźnik wraz z ukraińskim Ministerstwem Infrastruktury przygotowuje się do integracji taryfowej kolei z trzema innymi środkami transportu. Jeszcze w tym miesiącu ma ruszyć nowy internetowy portal rządowy, za pośrednictwem którego prowadzona będzie sprzedaż biletów w ramach nowej formuły współpracy podmiotów z różnych gałęzi transportu.

Kolej, autobus, metro i... samolot

Dotychczas na sieci kolejowej UZ nie istniała integracja taryfowa pomiędzy przewozami dalekobieżnymi a regionalnymi, a nawet regionalnymi różnych dyrekcji regionalnych. Dużym zaskoczeniem jest więc zapowiedź wspólnego biletu obejmującego kolej oraz autobusy i metro. Jeszcze bardziej dziwi zamiar włączenia do systemu także połączeń lotniczych.

Bilet ma być zapisywany jako kod QR, który będą mogli odczytać kontrolerzy wszystkich przewoźników biorących udział w przedsięwzięciu. – Wygodne usługi dla pasażerów są dla nas priorytetem. Dlatego z radością dołączamy do inicjatywy Ministerstwa Infrastruktury – komentuje Wołodymyr Żmak z UZ.

Zakres planowanej integracji jest jeszcze nieznany

Na razie spółka nie przedstawiła szczegółów dotyczących listy połączeń lotniczych, z którymi zintegrowana taryfowo ma zostać ukraińska kolej. Nie wiemy też, jaki będzie zakres współpracy pomiędzy podmiotami, a także na jakie oszczędności będą mogli liczyć pasażerowie. Mimo bardzo ogólnikowego zarysu przyszłej oferty już dziś można jednak stwierdzić, że w skali ukraińskiej będzie ona wyjątkowo innowacyjna.

Moduł informatyczny umożliwiający działanie wspólnej platformy został opracowany przez departament informatyczny UZ. Adres strony internetowej, która będzie umożliwiać zakup zintegrowanego biletu, to e-transport.gov.ua. Na razie nie zamieszczono tam jeszcze szerszych informacji dla pasażerów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony