Partner serwisu

UIA oferują turystyczne przeloty nad… Czarnobylem

Emilia Derewienko 18.02.2021

UIA oferują turystyczne przeloty nad… Czarnobylem
Fot. Getty Images/ iStockphoto
Ukraińskie linie lotnicze UIA (Ukraine International Airlines) w odpowiedzi na liczne prośby pasażerów zaoferują lot „donikąd”, celem obejrzenia z powietrza miejsca słynnej katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Samolot będzie wykonywał rejs na małej wysokości, aby pasażerowie mogli przyjrzeć się obszarowi i robić zdjęcia…
Ze względu na pandemię i liczne ograniczenia transportowe, wielu uziemionych przewoźników zdecydowało się uruchomić tzw. „rejsy donikąd”. Przelot na pokładzie statku powietrznego, choćby lądującego w miejscu startu, miał stanowić dla pasażerów nie lada atrakcję, a dla linii lotniczych – okazję do sprzedaży biletów.

Na podobny pomysł wpadły Ukraine International Airlines (UIA), które 12 lutego ogłosiły rejs Embraerem E195 w kierunku Czarnobyla, zaplanowany na początek marca. Bilety na tę trasę zostały natychmiastowo wyprzedane, co skłoniło linię lotniczą do zaoferowania drugiego lotu na 13 marca. Jakie atrakcje zaproponował przewoźnik swoim pasażerom?

„Ukraine International Airlines, na liczne prośby ukochanych pasażerów, a także dla tych, którzy tęsknią za podróżami w czasie kwarantanny, otwierają sprzedaż jedynego, wyjątkowego lotu widokowego – głosi witryna internetowa UIA.

Linie wykorzystają nowo nabyty samolot Embraer E195. Lecąc na małej wysokości 900 metrów, maszyna będzie poruszała się wzdłuż rzeki Dniepr, w kierunku Czarnobyla. W 1986 roku miała tam miejsce jedna z najgorszych katastrof reaktorów jądrowych w historii ludzkości. Obszar wokół miejsca elektrowni pozostaje od lat niezagospodarowany ze względu na wysoki poziom napromieniowania. W ostatnich latach „strefa zamknięta” stała się jednak popularnym celem turystów.

Portal Simple Flying zwraca uwagę, że samolot będzie również przelatywać nad lotniskiem fabrycznym Antonowa w Gostomelu, gdzie znajduje się An-225 Mrija. Rejs potrwa około 70 minut. Za przewodnika w tej nietypowej wyprawie posłużą sami piloci UIA, opowiadając pasażerom ciekawostki związane z lotnictwem. Koszt tej atrakcji to 95 dolarów. Pasażerowie będą mogli robić zdjęcia w kokpicie oraz selfie z pilotem.

UIA, za pośrednictwem swoich partnerów, organizują także wycieczki do Czarnobyla na lądzie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony