Partner serwisu

UIA odkładają długodystansowe loty na wiosnę 2021 roku

Rafał Dybiński 11.08.2020

UIA odkładają długodystansowe loty na wiosnę 2021 roku
fot. UIA
Linie lotnicze Ukraine International Airlines (UIA) planują wznowić swoje połączenia międzykontynentalne dopiero w kwietniu 2021 roku.
Linie lotnicze wschodnich sąsiadów Polski stopniową odbudowują sieć swoich międzynarodowych tras, które na razie ograniczają się tylko do kilku średnio i krótkodystansowych rejsów w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Osłabiony kryzysem wywołanym wirusem COVID-19 popyt na usługi transatlantyckie i transpacyficzne na całym świecie wstrzymuje odważniejsze decyzje właścicieli przewoźników powietrznych dotyczące długodystansowych lotów.

UIA oferuje aktualnie z Kijowa połączenia do Amsterdamu, Paryża, Nicei, Dubaju, Stambułu, Tel Awiwu, Mediolanu i Monachium. Ponadto z Odessy można odlecieć do Stambułu i Tel Awiwu.Przewoźnik wschodnich sąsiadów Polski rozszerzy w sierpniu sieć połączeń o trasy z Kijowa do Erewania, Madrytu i Kairu. Kolejnymi celami są w najbliższych tygodniach Ankara, Ateny, Rzym, Helsinki, Praga i Wiedeń. Jedyną planowaną międzykontynentalną destynacją ma być natomiast Toronto. Na kolejne nie zanosi się zbyt szybko.

– W pierwszym etapie procesu odnowy musimy obsługiwać trasy podstawowe o dużym natężeniu ruchu pasażerskiego. Planujemy powrócić do szerszego modelu działalności w kwietniu 2021 roku, kiedy przywrócimy siatkę połączeń do poziomu 80 proc. sprzed pandemii, obejmującą również loty długodystansowe do Nowego Jorku, Toronto i Delhi – wyznał Jewgienij Dychne, prezes UIA.

Narodowy przewoźnik Ukrainy zamierza monitorować na bieżąco sytuację z krajowymi blokadami oraz ograniczeniami dotyczącymi podróżny i reagować na zmieniający się popyt, zwiększając stopniowo liczbę oferowanych tras. Częstotliwość takich rejsów będzie zależeć od obłożenia samolotów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony