Partner serwisu

UIA odesłały dwa Boeingi 777 do Hiszpanii, pożegnanie z jednym B737

Rafał Dybiński 07.04.2020

UIA odesłały dwa Boeingi 777 do Hiszpanii, pożegnanie z jednym B737
fot. UIA
Menedżer Ukraine International Airlines Krzysztof Kołodziej poinformował o odesłaniu dwóch Boeingów 777 na przechowanie do hiszpańskiego lotniska technicznego Teruel. Ponadto swoją służbę w krajowych liniach lotniczych Ukrainy zakończył jeden z wykorzystywanych Boeingów 737.
– Dwa z naszych gigantycznych ptaków B777 (UR-GOC i UR-GOB) zostały odesłane na tymczasowe przechowanie na lotnisko Teruel na podstawie umowy z firmą leasingową. To największe lotnisko techniczne w Europie, które służy jako serwis i przechowalnia samolotów – napisał Krzysztof Kołodziej, wyjaśniając cel wyprawy maszyn na południe Aragonii na Półwyspie Iberyjskim. 

– Tak jak tego wymaga nasz podmiot dzierżawiący, lotnisko będzie się nimi zajmować aż do końca kwarantanny. Dzierżawcą pozostaną Ukraine International Airlines. Jak tylko zostaną zniesione ograniczenia spowodowane wirusem COVID-19, nasze "potrójne siódemki" wrócą na lotnisko Kijów-Boryspol – dodał Kołodziej.

– Poza tym w poniedziałek żegnamy się z jednym z naszych Boeingów 737. Szanowny UR-PSH, dziękujemy za Twoją służbę – dodał Kołodziej.

Ukraine International Airlines to największa krajowa linia lotnicza wschodnich sąsiadów Polski. Jej główną bazą jest Port lotniczy Kijów-Boryspol. Działa od października 1992 roku. Flota składa się z 35 samolotów (najwięcej Boeingów 737-800, których jest dziewiętnaście), obsługujących w sumie 88 destynacji w Europie, Afryce na Bliskim Wschodzie oraz Ameryce Północnej, gdzie docierają do Toronto i Nowego Jorku. Na początku stycznia jedna z maszyn UIA została zestrzelona w Iranie, tuz po starcie z lotniska w Teheranie. Zginęło wówczas 176 osób. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo