Partner serwisu

UIA nadal będą latać do Włoch. Jest możliwość zmiany rezerwacji

Emilia Derewienko 11.03.2020

UIA nadal będą latać do Włoch. Jest możliwość zmiany rezerwacji
fot. Piotr Bożyk
Ukraine International Airlines kontynuują loty do Rzymu, Mediolanu i Wenecji. Na międzynarodowych lotniskach w Mediolanie i Wenecji pasażerowie podlegają obowiązkowej kontroli lekarskiej, w tym kontroli temperatury. UIA tłumaczą, że w obecnej sytuacji ważne jest utrzymanie relacji między krajami.
Mimo tych informacji, linie zapewniają, że „bezpieczeństwo pasażerów i załogi zawsze było priorytetem Ukraińskich Linii Lotniczych. Aby zmniejszyć ryzyko zarażenia wirusem COVID-19, podczas lotów do/z Włoch przewoźnik stosuje środki ochrony zdrowia i bezpieczeństwa zgodne z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia Ukrainy” – czytamy w komunikacie linii.

Do chwili obecnej nie zapadły żadne decyzje w sprawie anulowania operacji lotniczych do Włoch, zarówno na szczeblu międzynarodowym, jak i lokalnym. Dlatego UIA kontynuują loty do Rzymu, Mediolanu i Wenecji.

Jednocześnie przewoźnik deklaruje, że w pełni rozumie niepokój pasażerów. Dlatego też linie oferują bezpłatną zmianę daty wylotu w ramach ważności biletu (pod warunkiem dostępności miejsc w pierwotnej klasie rezerwacyjnej) na następujące trasy:

  • z Ukrainy do Włoch, Niemiec i Szwajcarii,
  • z Włoch do Indii, Turcji i Egiptu,
  • z Włoch, Austrii, Hiszpanii, Francji, Niemiec i Szwajcarii do Izraela,
  • rejsy tranzytowe przez Ukrainę do Włoch.
Wszystkie usługi dodatkowe będą automatycznie przypisane do nowej rezerwacji. Zwroty dokonywane są zgodnie z warunkami taryf zastosowanych w bilecie.

„W przypadku biletów wystawionych pomiędzy 6 i 19 marca 2020 roku pierwsza zmiana rezerwacji w tej samej klasie rezerwacyjnej jest bezpłatna, jednak pod warunkiem, że zmiana ta zrobiona jest na minimum 14 dni przed wylotem” – dodaje UIA.

– Obecnie otrzymujemy niewiele próśb dotyczących zmian dat przelotu. Wypełnienie samolotów pozostaje wysokie – mówi Evgeniya Satska, dyrektor ds. komunikacji międzynarodowej UIA. – Wiele linii lotniczych ogranicza, a nawet odwołuje loty do Włoch. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest utrzymanie powiązań między krajami i gospodarkami w obecnej sytuacji. Aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pasażerom i załodze, podejmujemy odpowiednie środki i postępujemy zgodnie z wytycznymi opublikowanymi w najnowszym komunikacie prasowym IATA, tj. zachowujemy spokój i wykonujemy naszą pracę profesjonalnie i konsekwentnie – podsumowuje.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo