Partner serwisu

UIA: Boeing 737 połączy Kijów i… Nowy Jork. 12 godzin w wąskokadłubowym samolocie

Emilia Derewienko 24.09.2020

UIA: Boeing 737 połączy Kijów i… Nowy Jork. 12 godzin w wąskokadłubowym samolocie
fot. Piotr Bożyk
Ukraine International Airlines wznawia loty do Nowego Jorku. Zamiast Boeingów 777 i 767 stawia na wąskokadłubowe Boeingi 737, które zmuszone są do wykonywania międzylądowania w islandzkim Keflaviku – informuje portal Aerotelegraph.
Od grudnia krótkodystansowy i średniodystansowy odrzutowiec linii Ukraine International Airlines (UIA) połączy stolicę Ukrainy i lotnisko John F. Kennedy’ego w Nowym Jorku. Linie będą latać na tej trasie dwa razy w tygodniu. Według serwisu informacyjnego Avianews, zamiast wykorzystać długodystansowe odrzutowce Boeing 767 i 777, jak to się działo przed kryzysem związanym z pandemią COVID-19, połączenie będzie realizowane na pokładzie wąskokadłubowego B737.

Przewoźnik zdecydował się na tak radykalny ruch ze względu na względu na problemy z wypełnieniem samolotów po pandemii koronawirusa. Na trasach, które kiedyś były obsługiwane przez bardzo duże samoloty, obecnie wystarczą mniejsze. Ponieważ odrzutowiec krótko- i średniodystansowy nie ma wystarczającego zasięgu, aby pokonać całą trasę, każdy lot wymaga postoju na paliwo w Keflavik na Islandii.

Postój potrwa godzinę. Dla całego lotu z Kijowa do Nowego Jorku, UIA wskazuje czas lotu nieco ponad 12,5 godziny. Lot powrotny z międzylądowaniem potrwa 11,5 godziny. Dla klientów zmiana z dużych samolotów na wąskokadłubowe będzie wyraźnym spadkiem jakości usług.

Miejsca w klasie biznes, podobnie jak w Boeingach 767 i 777, nie są dostępne w Boeingach 737-900. Niewielkim pocieszeniem może być to, że rozstaw siedzeń, wynoszący 80 cm, jest dość obszerny jak na ten typ samolotu. Każdy, kto rezerwuje bilety w tej klasie cenowej, może zająć miejsce ekonomiczne z bezpłatnym krzesłem bocznym. Na pokładzie nie ma dostępu do Internetu ani systemu rozrywki. Ze względu na niewielkie objazdy i przystanki na tankowanie, czas lotu w obu kierunkach wydłuża się o ponad dwie godziny.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony