Partner serwisu

UE zezwoli na przylot do krajów wspólnoty osobom zaszczepionym

Redakcja/inf. pras. 19.05.2021

UE zezwoli na przylot do krajów wspólnoty osobom zaszczepionym
fot. Piotr Bożyk
Unia Europejska pozwoli na przylot do państw członkowskich wspólnoty podróżnym z innych krajów, jeśli otrzymają wymagane dawki szczepionek przeciwko COVID-19, aprobowanych na Starym Kontynencie. Są to preparaty koncernów Pfizer, Moderna, J&J, AstraZeneca i Sinopharm – informuje AFP.
Zgodę na rozwiązanie zaproponowane przez Komisję Europejską muszą jeszcze zatwierdzić ambasadorowie 27 państw członkowskich. Obecnie na teren UE mogą wjechać w celach turystycznych obywatele tylko siedmiu krajów, w tym Australii, Izraela i Singapuru.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała w środę na Twitterze, że liczba osób w strefie UE, które zostały zaszczepione przynajmniej jedną dawką preparatu przeciwko COVID-19, przekroczyła już 200 milionów. – Jesteśmy na dobrej drodze, żeby osiągnąć nasz cel, którym jest dostarczenie wystarczającej ilości dawek, żeby zaszczepić 70 procent dorosłej populacji UE do końca lipca. Szczepienia pomogą nam przezwyciężyć pandemię – podkreśliła przewodnicząca KE.

Na razie do państw UE trafiło 237 milionów dawek preparatu przeciwko COVID-19. Zaszczepionych co najmniej jedną dawką zostało niespełna 40 proc. dorosłej populacji krajów UE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo