Partner serwisu

UE przedłużyła o trzy miesiące zakaz dla PIA

Rafał Dybiński 29.12.2020

UE przedłużyła o trzy miesiące zakaz dla PIA
fot. PIA
Unia Europejska przedłużyła na kolejne trzy miesiące zakaz dla Pakistan International Airlines (PIA) - poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Blokada przewoźnika z Azji funkcjonuje od lipca bieżącego roku. Wówczas nałożono sześciomiesięczny zakaz działalności z powodu wątpliwości dotyczących licencji blisko jednej trzeciej liczby pilotów linii lotniczych z Pakistanu, które jak się później okazało, były fałszywe.

Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA) poinformowała w sobotę przedstawicieli PIA, że blokada zostanie zniesiona dopiero po przeprowadzeniu stosownego audytu bezpieczeństwa. Dzień wcześniej minister lotnictwa Pakistanu Ghulam Sarwar Khan wyraził nadzieję, że zakaz zostanie wkrótce zdjęty, ale jego życzenia okazały się pobożnymi.

Uziemienie pilotów z Pakistanu nastąpiło po katastrofie samolotu PIA w maju, w którym zginęło 97 osób. Odrzutowiec pasażerski airbus A320, wykonujący rejs PK-8303 z Lahore do Karaczi, runął na budynki w pobliżu lotniska w Karaczi. Rozbił się w okolicy kantonu Malir, kiedy podchodził do lądowania. Na pokładzie maszyny znajdowało się 91 pasażerów i ośmiu członków załogi. Przeżyły tylko dwie osoby.

Najnowsza decyzja UE to kolejny cios dla PIA, tym bardziej, że flotę narodowego przewoźnika Pakistanu wzmocniło niedawno osiem nowych samolotów. Rynkową lukę szybko wypełniły inne linie lotnicze. Na początku grudnia bezpośrednie rejsy z Londynu do Pakistanu uruchomiły Virgin Atlantic, natomiast British Airways zwiększyły częstotliwość lotów do Islamabadu i Lahore.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony