Partner serwisu

Rekordowy październik Norwegian Air. Najwięcej pasażerów od początku pandemii

Rafał Dybiński 07.11.2021

Rekordowy październik Norwegian Air. Najwięcej pasażerów od początku pandemii
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Norwegian Air obsłużyły w październiku bieżącego roku 1 203 205 pasażerów – poinformował w oficjalnym komunikacie nordycki przewoźnik. Nigdy wcześniej od wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 z usług skandynawskiego niskokosztowca nie skorzystało tak wielu podróżnych. 
Wyniki z dziesiątego miesiąca 2021 roku oznaczają więcej o blisko 900 tys. pasażerów w odniesieniu do analogicznego okresu z 2020 roku.

Przychód mierzony w pasażerokilometrach (RPK) wzrósł o 340 proc. Oferowanie (ASK) było większe o 195 proc. Wskaźnik wypełnienia samolotów osiągnął poziom 82,7 proc. To oznacza z kolei wzrost o 27 punktów procentowych w porównaniu z październikiem 2020 roku.

Norwegian Air eksploatowały w minionym miesiącu 48 samolotów, które obsługiwały połączenia nie tylko w Skandynawii, ale także w innych regionach Starego Kontynentu. Zrealizowano 99,9 proc. regularnych rejsów. Ponad 88 proc. z nich odleciało na czas.

– Szósty miesiąc z rzędu odnotowujemy wzrost liczby pasażerów. Bardzo się cieszymy, że popyt na podróże lotnicze nadal jest wysoki w momencie wejścia w sezon zimowy. Obserwujemy także wzrosty rezerwacji w naszej europejskiej sieci połączeń – ujawnił Geir Karlsen, prezes Norwegian Air.

Wcześniej nordycki przewoźnik informował o zysku w trzecim kwartale 2021 roku w wysokości ponad 17 mln euro. Dla porównania w tym samym okresie ubiegłego roku zanotowano stratę przekraczającą 100 mln euro. Więcej pisaliśmy o tym w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony