Partner serwisu

Udany marzec grupy Aerofłot. Pobeda z dużym wzrostem liczby pasażerów

Rafał Dybiński 26.04.2021

Udany marzec grupy Aerofłot. Pobeda z dużym wzrostem liczby pasażerów
fot. Aeroflot
Linie lotnicze z grupy Aerofłot przewiozły w marcu bieżącego roku 2,8 mln pasażerów. To tylko 5,9 proc. mniej niż w trzecim miesiącu 2020 roku – poinformowano w oficjalnym komunikacie narodowego przewoźnika Rosji. 
Na trasach krajowych z usług Aerofłotu oraz jego spółek zależnych skorzystało 2,4 mln podróżnych. To wzrost o 19,4 proc. w odniesieniu do marca ubiegłego roku. Przychody RPK spadły jednak o 22,7 proc w porównaniu z tym samym miesiącem 2020 roku, natomiast oferowanie ASK było niższe o 40,9 proc. 

Wypełnienie samolotów było wyższe o 19,5 punktu procentowego w porównaniu z marcem ubiegłego roku i wyniosło 82 proc. Największe powody do satysfakcji przyniosła Pobeda. Tanie linie lotnicze obsłużyły bowiem 982,3 tys. pasażerów, czyli w sumie aż o 31,3 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Przewoźnicy z grupy Aerofłot kontynuują ożywienie ruchu krajowego i częściowo międzynarodowego. Oprócz rejsów do Armenii, Azerbejdżanu, Egiptu, Finlandii, Kazachstanu, Kirgistanu, Korei Południowej, Japonii, Serbii oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich, wznowiono również z ograniczoną częstotliwością loty na Seszele. Zawieszono natomiast decyzją dowództwa operacyjnego Rosji ruch lotniczy z Turcją. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Arerofłot wycofał w marcu z floty jednego airbusa A330-200 i dwa A320. Sześć samolotów SSJ100 wzmocniło natomiast szeregi przewoźnika Rossija. Przewoźnik z Sankt Petersburga maszyny pozyskał w ramach wewnątrzgrupowej reorganizacji. Flota narodowych linii lotniczych Rosji z końcem marca 2021 roku liczyła 336 samolotów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony