Partner serwisu

Udany listopad airBaltic. Duże wzrosty rejsów i liczby pasażerów

Rafał Dybiński 10.12.2021

Udany listopad airBaltic. Duże wzrosty rejsów i liczby pasażerów
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze airBaltic przewiozły w listopadzie bieżącego roku 157 200 pasażerów - poinformował przewoźnik z Europy Wschodniej w oficjalnym komunikacie.
Wyniki z jedenastego miesiąca 2021 roku oznaczają wzrost o 265 proc. liczby obsłużonych podróżnych w porównaniu do tego samego okresu z ubiegłego roku.

Linie airBaltic zrealizowały w listopadzie 2740 lotów. W tym przypadku wzrost w odniesieniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku osiągnął poziom 174 proc. Wówczas wykonano 1000 rejsów.

Wskaźnik punktualności spadł o 7 proc., ale przekroczył nieznacznie 90 proc. Przed rokiem zrealizowano bowiem o czasie 97,2 proc. wszystkich rejsów.

– Wypracowaliśmy bardzo mocne wyniki w jesiennych miesiącach i jesteśmy na właściwej ścieżce odbudowy po najgorszym okresie pandemii. Przed całą branżą lotniczą nadal jednak sporo wyzwań dotyczących niepewności związanej z wirusem COVID-19. Musimy reagować elastycznie na takie wyzwania, jeśli chcemy zapewnić naszym pasażerom połączenia w całej Europie i poza nią – skomentował Martin Gauss, prezes airBaltic.

Przewoźnik z Europy Wschodniej, który niedawno potwierdził otwarcie 2022 roku nowej bazy poza Litwą, Łotwą i Estonią, aktualnie oferuje z Rygi loty do ponad 70 miejsc docelowych. W październiku uruchomiono nowe trasy na hiszpańską Teneryfę w archipelagu Wysp Kanaryjskich oraz do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony