Partner serwisu

Udany lipiec i sierpień airBaltic. Podwojona liczba pasażerów z 2020 roku

Rafał Dybiński 11.09.2021

Udany lipiec i sierpień airBaltic. Podwojona liczba pasażerów z 2020 roku
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze airBaltic obsłużyły w sierpniu 280 800 pasażerów - poinformował przewoźnik z Łotwy w oficjalnym komunikacie.
Wyniki z ósmego miesiąca bieżącego roku oznaczają wzrost o 104 proc. liczby podróżnych w odniesieniu do tego samego okresu z 2020 roku. To równiez więcej o 34 proc. w porównaniu z lipcem 2021 roku.

Odrzutowce airBaltic wykonały w sierpniu w sumie 3070 lotów. Wskaźnik punktualności rejsów osiągnął poziom 78,9 proc. To oznacza, że ponad 78 na każde 100 lotów przewoźnika z Łotwy wystartowało w zaplanowanym czasie lub z opóźnieniem nie większym niż kwadrans.

– Z każdym mijającym miesiącem dostrzegamy, że popyt na podróże stale rośnie. Dzięki złagodzonym ograniczeniom w podróżowaniu i oferowanym rejsom do atrakcyjnych miejsc docelowych, tego lata osiągnęliśmy dobre wyniki – podkreślił Martin Gauss, prezes airBaltic.

– Niedawno uruchomiliśmy nową trasę na Teneryfę, a pod koniec września wzmocnimy rozkład lotów połączeniem do Dubaju. Mamy więc nadzieję, że wysoki popyt na podróże utrzyma się w najbliższym sezonie zimowym – podsumował Gauss.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony