Partner serwisu

Udany próbny lot chińskiego drona cargo

Rafał Dybiński 02.09.2020

Udany próbny lot chińskiego drona cargo
fot. YICAI
Gigant przesyłek ekspresowych SF Holdings przeprowadził 21 sierpnia pierwszą w Chinach próbną operację dużego drona cargo w Ningxia, regionie autonomicznym na północy Państwa Środka.
Jak donosi "Beijing Daily" bezzałogowy statek powietrzny po udanym starcie i godzinnym locie wylądował w miejscu docelowym w regionie Mongolii Wewnętrznej. Raport Administracji Pocztowej Ningxia nie ujawnił masy ładunku i jego rodzaju oraz odległości jaką pokonał dron.

UAV FH-98 dysponujący masą startową 5,25 ton i maksymalną ładownością półtora tony jest jednym z największych w Chinach. – Duże drony skutecznie rozwiążą niedogodności w logistyce i transporcie oraz niską wydajność na odległych obszarach – nie ma złudzeń Liu Dong, reprezentujący SF Express Ningxia.

Wyznaczony do operacji region na północy Chiny jest mocno zróżnicowany pod względem form terenu, posiadając zarówno góry i kaniony, jak i równiny, mokradła, pustynie i płaskowyże, a także niewielką populację. Pogranicze Mongolii Wewnętrznej obfituje jednak w wiele lotnisk cywilnych, co sprzyjało również operacji tego typu.

– Drony UAV FH-98 mogą dostarczyć w przyszłości klientom nawet w takich nieprzyjaznych i odludnych regionach wysokowartościowe sezonowe specjały, takie jak wołowina, baranina, świeże daktyle i jagody – dodał Liu Dong.

Chińska Administracja Lotnictwa Cywilnego zezwoliła SF Holdings na przeprowadzenie próbnych operacji dronów cargo w lutym. Firma uzyskała dotychczas pozwolenia na dziewięć lotów do badań naukowych i testów biznesowych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony