Partner serwisu

Tworzy się nowy chorwacki przewoźnik ETF Airways

Avgeek 10.01.2021

Tworzy się nowy chorwacki przewoźnik ETF Airways
Fot. ETF Airways
Chorwacki start-up ETF Airways planuje rozpocząć w tym roku działalność oferując loty czarterowe z wybrzeża Adriatyku do europejskich miast – donosi serbski portal EX-YUaviation.com.
Nowa linia lotnicza została zarejestrowana w listopadzie 2020 r. i planuje wykorzystać jednego boeinga B737-800. Firma jest obecnie w trakcie rekrutacji personelu pokładowego i pilotów, którzy będą pracować zarówno w kraju, jak i za granicą.

– ETF Airways to nowy chorwacki przewoźnik czarterowy, który chce poprawić łączność miast nad Adriatykiem z europejskimi i innymi miastami. W tym momencie poszukujemy nowych członków personelu pokładowego oraz pilotów dla naszej latającej rodziny – poinformowała firma w oświadczenia. Wybrzeże Chorwacji jest jednym z najbardziej konkurencyjnych rynków w regionie w miesiącach letnich, a liczne linie obsługują sezonowe i czarterowe loty z Europy i Bliskiego Wschodu.

ETF Airways planuje również oferować usługi leasingu wraz z załogą (tzw. wet-lease). Jedyną odnoszącą sukcesy chorwacką linią lotniczą działającą w podobnym modelu jest Trade Air, która obsługuje loty czarterowe na całym świecie, a także krajowe usługi w ramach obowiązku świadczenia usługi publicznej (PSO). Oczekuje się, że rząd rozpocznie w tym roku procedury przetargowe w celu udzielenia nowych czteroletnich kontraktów PSO, które są obecnie w posiadaniu Croatia Airlines i Trade Air. Dotychczasowe kontrakty PSO wygasły 28 marca 2020 r. Jednak w związku z pandemią koronawirusa rząd Chorwacji nie wszczął przetargów na udzielenie nowych i po prostu przedłużył dotychczasową umowę.

Chorwacja miała w przeszłości wiele czarterowych i regularnych linii lotniczych, z których każda odnosiła różny sukces. Wśród nich są Dubrovnik Airline, Anic Airways, Air Adriatic, Air Croatia, Sea Air, Limitless Airways, AWEX Croatia, Libertas Air i European Coastal Airlines, podczas gdy inne, takie jak Dalmatian i Smile Air, nigdy nie wystartowały. W oparciu o aktualne dane, Croatia Airlines będą miały w tym roku największy udział w liczbie dostępnych miejsc do i z kraju, wynoszący 30,2 proc. przy czym w ofercie jest około 1,5 mln foteli. Kolejne miejsca zajmują easyJet, Lufthansa, Eurowings, Ryanair oraz British Airways.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony