Partner serwisu

Turkish Cargo staną się oddzielnymi liniami

Emilia Derewienko 03.02.2021

Turkish Cargo staną się oddzielnymi liniami
Fot. Boeing
Strukturę przewoźnika narodowego Turcji, Turkish Airlines, czekają zmiany. Dwie zależne dotąd spółki – Turkish Airlines Cargo oraz niskokosztowe AnadoluJet staną się niezależnymi podmiotami. Ma to zwiększyć elastyczność każdej z firm.
Przemysł lotniczy doznał w 2020 roku strat na niespotykaną dotąd skalę, a ograniczenia globalnych podróży doprowadziły do zastoju w ruchu lotniczym. Jednak jedna z marek Turkish Airlines, zajmująca się przewozami towarowymi – Turkish Cargo, okazała się jasnym punktem jako jedna z najszybciej rozwijających się spółek towarowych. Linie zostały nawet uznane za najlepszą markę transportu lotniczego w Europie podczas rozdania nagród Air Cargo News Awards 2020 w listopadzie.

Celem stworzenia niezależnego podmiotu jest skorzystanie ze wzrostu transportu towarowego, a niezależna jednostka jest bardziej elastyczna. Potrafi również zawierać partnerstwa strategiczne. To samo tureckie linie lotnicze planują z Anadolujet, pod którą Turkish Airlines obsługują tanie loty. Teraz Anadolujet ma stać się niezależną firmą, także z możliwością zawarcia partnerstwa. Jak mówi dyrektor generalny Turkish, są już pierwsze zainteresowane strony.

Według danych Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA), Turkish Cargo odnotował wzrost przewozów lotniczych o 0,4 proc. od stycznia 2020 do października 2020 roku – podczas gdy przewozy na światowym rynku spadły o 20,8 proc. Udział w rynku Turkish Cargo wzrósł do 4,7 proc. w okresie zaledwie 10 miesięcy, z 4,1 proc. w styczniu, awansując na szóste miejsce w 2020 roku w porównaniu z ósmym miejscem, w okresie styczeń – październik 2019.

– W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie zamieniliśmy kryzys w szansę i uruchomiliśmy 25 samolotów towarowych oraz 50 samolotów pasażerskich do transportu towarowego. Skorzystaliśmy również z naszej rozległej sieci połączeń – zauważa Ilker Aycı, szef Turkish Airlines. Turkish Cargo dociera obecnie do ponad 300 miejsc docelowych, z których 95 to bezpośrednie połączenia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony