Partner serwisu

Turkish Airlines zawieszają większość lotów

Rafał Dybiński 24.03.2020

Turkish Airlines zawieszają większość lotów
fot. Piotr Bożyk
Turkish Airlines poinformowały w oficjalnym komunikacie o zawieszeniu większości lotów międzynarodowych. Decyzja jest podyktowana rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2.
Wyjątkiem będą rejsy do Nowego Jorku, Waszyngtonu, Hongkongu, Moskwy i Addis Abeby. Pozostałe operacje będą wstrzymane do 17 kwietnia, począwszy od 27 marca. Pasażerskie loty do Polski największy przewoźnik z Azji Mniejszej zawiesi od 19 marca.

Ponadto wygaszone będą destynacje aż do 82 krajów. Samoloty Turkish Airlines nie dolecą do Austrii, Azerbejdżanu, Belgii, Kanady, Kolumbii, Chorwacji, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Gruzji, Niemiec, Chin, Węgier, Indonezji, Iranu, Kazachstanu, Łotwy, Macedonii, Malezji, Mołdawii, Czarnogóry, Holandii, Norwegii, Serbii, Szkocji, Słowenii, Szwecji, Hiszpanii, Korei Południowej, Szwajcarii czy na Ukrainę. 

Zamknięcie granic Unii Europejskiej oraz dekret prezydenta Donalda Trumpa o zakazie wjazdu obywateli strefy Schengen do Stanów Zjednoczonych skomplikowały sytuację większości linii lotniczych na świecie. Drastycznych cięć dokonały już wcześniej Qantas, Delta Air Lines, Emirates, British Airways, Lufthansa, SAS czy United Airlines. Do najważniejszych przewoźników globu prędzej czy później musiał dołączyć ten ceniony również z Azji Mniejszej. 

Założone w 1933 roku Turkish Airlines to narodowe linie lotnicze z główną siedzibą w Stambule. Zatrudniają ponad 35 tys. pracowników i oferują połączenia z Europą, Bliskim Wschodem Azji, Dalekim Wschodem Azji, Ameryką Północną, Ameryką Południową i Afryką. Flota 357 samolotów przewoźnika z Azji Mniejszej, z czego 102 to Boeingi 737-800, a 61 to Airbusy A321-200, lata w sumie do 315 destynacji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo