Partner serwisu

Turkish Airlines z nowym połączeniem z Polski. Linia poleci z Warszawy do Antalyi

Avgeek 06.07.2021

Turkish Airlines z nowym połączeniem z Polski. Linia poleci z Warszawy do Antalyi
fot. Piotr Bożyk
Linie Turkish Airlines uruchomią połączenie z Warszawy do Antalyi – tak wynika z systemu rezerwacyjnego oraz informacji do jakich dotarła redakcja Rynku Lotniczego. Nowa trasa wystartuje jeszcze w lipcu br.
Turkish uruchomi nowe bezpośrednie, drugie po Stambule, połączenie z Warszawy do Antalyi. Loty na kolejne tureckie lotnisko zostaną zainaugurowane 16 lipca br. Informację potwierdziło nam przedstawicielstwo Turkisha w Polsce.

Potwierdzamy otwarcie nowej trasy. Sprzedaż nowych rejsów jest już otwarta na naszej stronie internetowej. W ciągu 4 lat pobytu w Polsce byłem świadkiem ogromnego rozwoju zdolności przewozowych Turkish Airlines. W tym okresie, dzięki zainteresowaniu naszych pasażerów, zwiększyliśmy nasze zdolności przewozowe o prawie 140 proc. dlatego z dumą ogłaszamy nową trasę z Polski – powiedział Erhan Ipek, dyrektor generalny Turkish Airlines w Polsce.

Rejsy mają być obsługiwane boeingami B737-800 trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki oraz niedziele według poniższego rozkładu (czasy lokalne):

  • Warszawa 08:10 - 12:00 Antalya (1---5-7)
  • Antalya 05:15 - 07:10 Warszawa (1---5-7)
Nowe połączenie to bardzo dobry prognostyk dla Turkisha, który w Polsce nie mógł w pełni rozwinąć swoich skrzydeł. Od kilku lat, mimo dużej chęci rozwoju Turkish był blokowany zapisami umowy bilateralnej pomiędzy Polską a Turcją. Na zwiększenie operowania jak również uruchomienie nowych tras z Polski nie zgadzały się Polskie Linie Lotnicze LOT. Potem polski przewoźnik dostrzegł potrzebę zwiększenia oferowania na trasie do Stambułu, dzięki czemu tuż przed pandemią LOT i Turkish latali codziennie na wspomnianej trasie, a pod koniec maja 2019 r. LOT rozszerzył code-share z Turkishem na nowe trasy. Obecnie Turkish z powrotem wykonuje loty na trasie z Warszawy do Stambułu codziennie(podobnie jak LOT), a w piątki przylatuje także airbus A330 obsługujący rejs Turkish Cargo.

Zapraszamy także do zapoznania się z naszym artykułem "Nowy dom Turkish Airlines czyli nowe lotnisko w Stambule (Zdjęcia)".
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony