Partner serwisu

Turkish Airlines uruchomią rejsy na trasie Sankt Petersburg – Antalya

Rafał Dybiński 23.03.2022

Turkish Airlines uruchomią rejsy na trasie Sankt Petersburg – Antalya
fot. Turkish Airlines
Linie lotnicze Turkish Airlines uruchomią wiosną codzienne rejsy z Sankt Petersburga do Antalyi – informuje serwis "RIA Novosti". Połączenie obsłuży airbus A320.
Według danych Air Gates, czyli spółki zarządzającej lotniskiem Pułkowo, narodowy przewoźnik z Azji Mniejszej zainauguruje loty z Sankt Petersburga do Antalyi od początku przyszłego miesiąca. Ruch ten wydaje się odpowiedzią na popyt na takie połączenia, umożliwiające po nałożonych na Rosję sankcjach, przemieszczanie się tranzytem obywateli tego kraju po Europie.  

"Od 1 kwietnia 2022 roku Turkish Airlines rozpoczną loty do Antalyi z lotniska Pułkowo. Rejsy będą odbywać się codziennie" – można przeczytać w raporcie spółki zarządzającej portem nad Newą. Na tej trasie zostanie wykorzystany airbus A320, który może zabrać na pokład 156 pasażerów.

Lotnisko Pułkowo w Sankt Petersburgu zajmuje czwarte miejsce pod względem ruchu pasażerskiego w Rosji. Od 2010 roku głównym operatorem portu nad Newą jest międzynarodowe konsorcjum Air Gates, które na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego zarządza lotniskiem oraz realizuje projekt jego przebudowy i rozbudowy.

 Wszystkie wiadomości o wojnie w Ukrainie znajdziecie w naszym specjalnym wątku: Wojna Rosja-Ukraina.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony