Partner serwisu

Turkish Airlines planują w 2022 roku latać już do 14 miast w USA

Rafał Dybiński 05.11.2021

Turkish Airlines planują w 2022 roku latać już do 14 miast w USA
fot Piotr Bożyk
Linie lotnicze Turkish Airlines planują w przyszłym roku obsługiwać aż czternaście miast w Stanach Zjednoczonych – informuje serwis "Simple Flying".
Nowością w siatce przewoźnika z Azji Mniejszej będą Detroit i Seattle. Do obu miast będzie można przemieścić się ze Stambułu. Znad Bosforu oferowane są aktualnie rejsy do Atlanty, Bostonu, Chicago, Dallas, Houston, Los Angeles, Miami, nowojorskich portów Newark-Liberty i JFK, a także do San Francisco i Waszyngtonu.

Uzupełnienie czy bardziej wzmocnienie sieci?

Detroit i Seattle mogą być uzupełnieniem, a nawet dużym wzmocnieniem sieci tras przewoźnika z Azji Mniejszej. W największym mieście stanu Michigan żyje ponad 4,3 mln osób w obszarze metropolitalnym, ale dotychczas było głównie węzłem komunikacyjnym dla Delta Air Lines. Wyjątkami są długodystansowe rejsy Lufthansy do Frankfurtu nad Menem i Royal Jordanian do Ammanu.

Największe miasto stanu Waszyngton jest natomiast ważnym ośrodkiem biznesowym. Swoje siedziby mają tutaj Starbucks, Amazon, Microsoft, a do 2001 roku także Boeing, który ze względu na większe ulgi podatkowe przeniósł się do Chicago, pozostawiając jednak sekcje samolotów cywilnych oraz zakłady produkcyjne.

Loty do Seattle uzupełnią w ten sposób siatkę Turkish Airlines na zachodnim wybrzeżu USA, obejmującą teraz San Francisco i Los Angeles w Kalifornii. Narodowy przewoźnik z Azji Mniejszej rejsy w nowym kierunku obsłuży najpewniej boeingiem 787-9, które wykorzystuje również na trasie do pobliskiego Vancouver w Kanadzie. Z kolei do Detroit dolecą airbusy A330, które sprawdzają się już świetnie na połączeniach do Dallas i portu Newark-Liberty.

Nowe trasy jeszcze bez A350 i B777 

Turkish Airlines w swojej flocie długodystansowej posiadają również airbusy A350 i boeingi 777-300ER. Niemniej na razie największe szerokokadłubowce przewoźnika nie są brane pod uwagę do obsługi rejsów do Detroit i Seattle. Być może pojawią się na tych trasach, jeśli zainteresowanie ze strony podróżnych osiągnie wystarczający poziom do zmiany samolotu.

Linie lotnicze z Azji Mniejszej systematycznie zwiększa swoją obecność w USA. Na początku 2021 roku zainaugurowały loty do portu Newark-Liberty. Zapowiedziały również plany rozpoczęcia rejsów do Dallas i Denver. Loty do największego miasta Teksasu wystartowały niedawno, ale połączenie do stolicy stanu Kolorado jeszcze nie funkcjonuje. Razem z Detroit i Seattle to będzie w sumie czternaście kierunków do USA.

Co warte podkreślenia Turkish Airlines nie mają większych oporów przed wejściem do hubów innych dużych linii lotniczych, co potwierdzają przykłady z Atlanty, zdominowanej przez Delta Air Lines, czy też Dallas, gdzie główną siedzibę mają American Airlines. Wszystkie dotychczasowe połączenia okazały się sukcesem i wiele wskazuje na to, że podobnie będzie również z rejsami do Detroit, Denver czy Seattle.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony