Partner serwisu

Turkish Airlines, Aeromexico i Air Canada dostarczają towary pilnej potrzeby

Rafał Dybiński 29.03.2020

Turkish Airlines, Aeromexico i Air Canada dostarczają towary pilnej potrzeby
fot. Air Canada
Turkish Airlines, Aeromexico i Air Canada dołączyły do ​​rosnącej liczby linii lotniczych używających samolotów pasażerskich jako frachtowców podczas pandemii koronawirusa – informuje serwis "Air Cargo News.
Przewoźnik z Azji Mniejszej obsłużył pierwszy z takich rejsów towarowych 20 marca. Pasażerski Boeing 777 wyleciał ze Stambułu do Kijowa na Ukrainie. Kolejnymi destynacjami cargo czarterów tureckich linii będą Bukareszt, Tel Awiw, Amsterdam, Londyn, Paryż, Bejrut, Amman i Dubaj. Przetransportowe zostanie w ten sposób w sumie 5000 ton ładunków pilnej potrzeby.

Przewoźnik z Meksyku wystartował z kolei takim lotem do Frankfurtu nad Menem. Na pokładzie Boeinga 787-9 było 15 ton ładunku o wysokiej wartości dla farmacji i technologii. Ponadto zostały przetransportowane łatwo psujące się produkty i żywe zwierzęta.

Przewoźnik z charakterystycznym Klonowym Liściem na kadłubie transportuje ładunki pilnej potrzeby samolotami Boeing 777 o pojemności 40 ton oraz samolotami Boeing 787-9 o pojemności 35 ton. – Docieramy do głównych miast w naszej globalnej sieci. Loty obejmują fracht ogólny i specjalistyczny – ujawnił urzędnik Air Canada, który ląduje w portach lotniczych Chicago-O'Hare, Nowy Jork-John F. Kennedy, San Francisco, Los Angeles, Portland oraz Seattle-Tacoma.

– W czasach globalnych reperkusji i krajowych wyzwań, Turkish Cargo kontynuuje swoją misję działania jako pomost, który przewozi tak potrzebne leki i sprzęt medyczny do Turcji z całego świata i z Turcji do krajów, które tego potrzebują. Powiększyliśmy o 14 500 ton zdolność transportową, dzięki dodatkowym 167 lotom towarowym – podkreślił rzecznik Turkish Cargo.

– Dostosowując się do szybko zmieniającej się sytuacji i podtrzymując zobowiązanie do zapewnienia dodatkowej zdolności przewozowej, przyczyniamy się do kontynuacji łańcucha dostaw, jednocześnie wypełniając swoje obowiązki w tych trudnych czasach – zaznaczył reprezentant przewoźnika znad Bosforu.

– Aeromexico wykorzysta część swojej naziemnej floty wyłącznie do transportu towarów za pośrednictwem swojego działu frachtu lotniczego, wspierając w ten sposób ciągłość gospodarek i przedsiębiorstw. Jesteśmy w stanie dotrzeć z ładunkami do 41 lotnisk w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Ameryce Środkowej i Południowej, Azji oraz Europie – dodał rzecznik przewoźnika z Meksyku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo