Partner serwisu

Tunis ogłasza przetarg na sprzedaż udziałów w Nouvelair

Avgeek 25.04.2022

Tunis ogłasza przetarg na sprzedaż udziałów w Nouvelair
fot. Piotr Bożyk
Od pewnego czasu Tunezja zmaga się z poważnym kryzysem finansowym, dlatego rząd zgodził się na pozbycie się udziałów w kapitale wielu firm, w tym linii Nouvelair. Zgodnie z dokumentem przetargowym, ostateczny termin składania ofert na udziały w linii lotniczej upływa 19 maja o godz. 17:00 - poinformował portal ch-aviation.
Firma inwestycyjna Al Karama Holding z siedzibą w Tunisie ogłosiła 15 kwietnia br. rozpoczęcie "międzynarodowego przetargu z udziałem banków inwestycyjnych i firm konsultingowych, które będą jej towarzyszyć w misji wsparcia" na sprzedaż 23,85 proc. kapitału spółki macierzystej przewoźnika regularnego i czarterowego Nouvelair Tunisie oraz 2,76 proc. kapitału firmy obsługi naziemnej Nouvelair Handling.

- Zainteresowani oferenci proszeni są o składanie ofert w piątek 15 kwietnia 2022 r. o godz. 10.00 w siedzibie AL KARAMA HOLDING, specyfikację istotnych warunków zamówienia można otrzymać za bezzwrotną opłatą w wysokości 500 dinarów tunezyjskich (167$) - czytamy w oświadczeniu.

Tunezja nabyła swoje udziały w linii poprzez konfiskatę ich od Belhassana Trabelsi, zięcia byłego prezydenta Zine El Abidine Ben Ali, który został obalony w powstaniu w 2011 r., powiedział Reutersowi przedstawiciel Al Karama Holding. Od czasu rewolucji holdingowi zarzuca się dysponowanie majątkiem skonfiskowanym krewnym Ben Alego, który zmarł we wrześniu 2019 r. Trabelsi uciekł z kraju po rewolucji, ale państwo zajęło akcje wraz z nieruchomościami i innymi dobrami.

Nadwątlony gotówką rząd Tunezji przedstawił Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu szereg propozycji, aby zakwalifikować się do otrzymania większej pomocy finansowej, w tym sprzedaż udziałów w kilku firmach i bankach. Pakiet pomocowy wymagałby również przeprowadzenia niepopularnych reform, takich jak zmniejszenie dotacji i prywatyzacja przynoszących straty przedsiębiorstw państwowych.

Obecnie Nouvelair eksploatuje flotę 11 airbusów A320-200 na 31 regularnych trasach w Tunezji, a także do Francji, Belgii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Tunezyjska linia jest również obecna w Polsce skąd oferuje rejsy czarterowe do Tunezji (Tunis, Monastyr).
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony