Partner serwisu

Tulipany na lotnisku Chopina. 65 lat lotów KLM między Polską i Holandią

Redakcja/inf. pras. 26.04.2021

Tulipany na lotnisku Chopina. 65 lat lotów KLM między Polską i Holandią
fot. KLM Cityhopper
24 kwietnia 2021 roku Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM obchodziły jubileusz 65-lecia lotów między Polską a Holandią. Pierwsze połączenie ustanowiono między Amsterdamem a Warszawą w 1956 roku. Z okazji rocznicy, na warszawskim lotnisku im. Chopina na pasażerów KLM czekały niespodzianki w postaci tulipanów.
Trasę z Amsterdamu do Warszawy zainaugurowano 24 kwietnia 1956 roku, śmigłowcem typu Douglas DC-4 o imieniu „Paramaribo”, który przewiózł sześciu pasażerów, w tym honorowego gościa – burmistrza Amsterdamu. Początkowo rejs był oferowany dwa razy w tygodniu, a KLM były pierwszymi zachodnioeuropejskimi liniami lotniczymi, które uruchomiły regularne połączenie z Polską po II wojnie światowej.

Od ponad 100 lat, KLM są pionierem w branży lotniczej i najstarszymi liniami, które nadal działają pod oryginalną nazwą. Aktualnie holenderski przewoźnik oferuje dwa połączenia dziennie z Warszawy do Amsterdamu, ponadto jest obecny w czterech innych polskich miastach – Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.

– Dziś, kiedy KLM i cała branża lotnicza borykają się najcięższym kryzysem w historii lotnictwa, spojrzenie wstecz na udane 65 lat połączenia między Warszawą, a Amsterdamem napawa nas dumą. Dokładamy wszelkich starań, aby kontynuować naszą działalność w najbliższej i dalszej przyszłości, uwzględniając wszystkie niezbędne środki ochrony zdrowia naszych pasażerów. Chcielibyśmy podziękować naszym klientom, partnerom i akcjonariuszom za minione, udane 65 lat. Z okazji jubileuszu życzę całej firmie i jej pasażerom optymistycznego spojrzenia w przyszłość – powiedział Frantisek Siling, Dyrektor Generalny Sprzedaży Air France i KLM na Polskę.– Obchodzimy wyjątkową rocznicę. 65 lat od momentu uruchomienia połączenia między Warszawą a Amsterdamem. Napawa to radością i optymizmem, zarówno KLM Royal Dutch Airlines, jak i Lotnisko Chopina. Nasza współpraca i wzajemne wsparcie są niezwykle cenne, zwłaszcza w tych trudnych czasach. Z całego serca gratulujemy i dziękujemy naszemu niderlandzkiemu partnerowi i życzymy KLM kolejnych rocznic obecności w Polsce – podkreślił Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie.

Bezpieczne i odpowiedzialne loty, a także zapewnienie ochrony zdrowia pasażerów i załóg stanowią dla KLM najwyższy priorytet od samego początku kryzysu związanego z wybuchem pandemii COVID-19. Linie wprowadziły i nadal stosują środki bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia na pokładzie, takie jak filtry HEPA, wymóg podróży w maskach ochronnych, specjalne procedury czyszczenia kabin samolotów, czy zmodyfikowany serwis pokładowy.

Przewoźnik oferuje w pełni wymienne bilety na wszystkie loty do 31 grudnia 2021 roku. Bez względu na powód, klienci mogą dokonać bezpłatnej zmiany biletu na inne daty i/lub inny kierunek. Drugą opcją jest rezygnacja z podróży i zwrot środków na kupon podróżny, który podlega wymianie na inną dowolną podróż w przyszłości. W sytuacji kiedy lot zostanie odwołany przez linie, klienci dodatkowo otrzymują możliwość pełnego zwrotu środków za bilet.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony