Partner serwisu

Trzy nowe trasy Wizz Air z Abu Zabi, w tym jedna do Europy

Rafał Dybiński 14.04.2021

Trzy nowe trasy Wizz Air z Abu Zabi, w tym jedna do Europy
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Wizz Air uruchomią trzy kolejne trasy z portu lotniczego Abu Zabi – poinformowano w oficjalnym komunikacie taniego przewoźnika z Węgier.
Stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich zyska dwa połączenia do Egiptu i jedno do Serbii. Niskokosztowiec z Europy Wschodniej poleci z Abu Zabi do Sauhadż i Luksoru, a także do Belgradu. Bilety na rejsy, które obsłuży airbus A321neo, można już zarezerwować na oficjalnej stronie linii lotniczych z Węgier.

Inaugurację nowej trasy do stolicy Serbii wyznaczono na 19 maja. Połączenie na dystansie 3827 km będzie realizowane dwa razy w tygodniu. Na początku w środy i niedziele, a od 15 czerwca we wtorki oraz soboty. 

29 maja natomiast wystartuje z Abu Zabi pierwszy lot do Sauhadż, a 4 czerwca listę nowych destynacji uzupełni Luksor. Oba nowe połączenia do Egiptu będą realizowane dwa razy w tygodniu. Samoloty przewoźnika z Węgier odlecą do Sauhadż we wtorki i soboty, natomiast do Luksoru początkowo w poniedziałki oraz piątki, a od 15 czerwca we wtorki i soboty. 

Na odcinku z Abu Zabi do Belgradu do października 2020 roku latały Etihad Airways. Przewoźnik z Bliskiego Wschodu zdecydował się jednak zawiesić połączenie. Oprócz stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich na liście oferowanych destynacji Wizz Air ze stolicy Serbii są również Hamburg, Sandefjord, Heraklion i Santoryn.

Pasażerowie z Węgier być może będą mogli polecieć również na trasie z Budapesztu do chińskiego Pekinu z międzylądowaniem w Nur-Sułtan. Deklarację dotyczącą międzykontynentalnego połączenia złożył 6 kwietnia minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó, wizytujący swojego odpowiednika z Kazachstanu. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony