Partner serwisu

Trzy nowe trasy Ryanaira z Łodzi

Redakcja/inf. pras. 15.06.2022

Trzy nowe trasy Ryanaira z Łodzi
fot. Piotr Bożyk
Porty Mediolan-Bergamo, Bruksela-Charleroi oraz Alicante to nowe kierunki tanich linii lotniczych Ryanair, zaoferowanych na sezon zimowy 2022/2023 z lotniska w Łodzi.
Regularne połączenia wystartują na przełomie października i listopada. Tani przewoźnik z Irlandii zwiększył w ten sposób do 25 lotów w tygodniu swoje oferowanie z Łodzi na pięciu w sumie trasach w najbliższym sezonie zimowym. – Tego lata za pośrednictwem polskiej linii lotniczej Buzz, będziemy również obsługiwać loty czarterowe do Antalyi i Heraklionu dwa razy w tygodniu. Doceniamy ciężką pracę portu w Łodzi oraz władz miasta w utworzeniu tej siatki połączeń, którą chcielibyśmy rozwijać w kolejnych sezonach – zadeklarował Ray Kelliher, dyrektor rozwoju siatki połączeń Ryanaira.

 – Grupa zwiększa swoją obecność w Łodzi, nie tylko dzięki rozszerzeniu rozkładu lotów tego lata i nadchodzącej zimy, ale także poprzez rekrutację i szkolenia pilotów w ramach programu, realizowanego we współpracy z Bartolini Air. To jedyny taki program pilotażu Ryanair w Europie Środkowo-Wschodniej i najszybszy sposób na uzyskanie licencji pilota w Polsce oraz rozpoczęcie kariery w tym zawodzie – podkreślił Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz.

 – Każdy sygnał pokazujący, że wracamy na ścieżkę rozwoju, szczególnie po pandemii i zmianach wynikających z konfliktu w Ukrainie, jest szczególnie ważny. Cieszę się, że rozwój Ryanaira w Polsce uwzględnia Łódź i Polskę Centralną. Zarządzam łódzkim lotniskiem od pięciu lat. Dobry klimat współpracy z miastem i otoczeniem biznesowym spowodował, że jesteśmy brani pod uwagę w planach rozwoju ruchu. Tym bardziej, że już za niecały rok Łódź stanie się lotniczą stolicą Polski i Europy i miejscem największego europejskiego forum rozwoju ruchu lotniczego czyli Routes Europe 2023 – dodała Anna Midera, prezes lotniska w Łodzi. 

Źródło: Port lotniczy Łódź/Facebook.


Zapowiadając w środę 15 czerwca nowości w siatce połączeń niskokosztowiec z Zielonej Wyspy ogłosił również promocję cen biletów. Podróż do Włoch, Hiszpanii oraz Belgii, będą dostępne już od od 89 złotych. Oferta dotyczy lotów od października 2022 roku do stycznia 2023 roku.

Trasa do portu Mediolan-Bergamo będzie realizowana trzy razy w tygodniu, natomiast połączenia do portów Bruksela-Charleroi oraz Alicante będą obsługiwane dwa razy w tygodniu. Oprócz ogłoszonych nowości Ryanair poleci również zimą pięć razy w tygodniu do portu Londyn-Stansted i dwa razy w tygodniu do Dublina. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony