Partner serwisu

Trzy frachtowce 737-800BCF dołączą do floty Georgian Airlines

Rafał Dybiński 27.07.2022

Trzy frachtowce 737-800BCF dołączą do floty Georgian Airlines
Fot. Boeing
Amerykański Boeing, Aircompany Armenia i jej partnerskie linie lotnicze Georgian Airlines ogłosiły podczas Farnborough Airshow zamówienie na trzy frachtowce 737-800 Boeing Converted Freighter (BCF). Nowe samoloty cargo będą realizować operacje cargo na Kaukazie.
– Jesteśmy podekscytowani, że możemy zwiększyć w regionie tak bardzo potrzebną zdolność przewozową ładunków lotniczych, dzięki zamówieniu nowych trzech frachtowców – powiedział Tamaz Gajaszwili, prezes Georgian Airlines Group. – 737-800BCF ma odpowiednią ładowność, zasięg oraz zdolność do przewożenia zarówno produktów e-commerce, jak i ładunków drobnicowych – podkreślił Gajaszwili.

Pierwsze zamówione boeingi 737-800BCF zostaną dostarczone w przyszłym roku, a kolejne odbiory zaplanowano do 2024 roku. Skonfigurowane frachtowce będą obsługiwane przez Georgian Airlines, które już wykorzystują jedną maszynę wersji 737-800BCF.

Samoloty dla przewoźnika z Kaukazu zostaną skonfigurowane w Guangzhou Aircraft Maintenance Engineering Company Limited (GAMECO) oraz w Taikoo (Shandong) Aircraft Engineering Co. Ltd. (STAECO) w Chinach.

– Cieszymy się, że Aircompany Armenia i Georgian Airlines wybrały 737-800BCF w celu zaspokojenia rosnącego popytu na ładunki lotnicze na obsługiwanych przez siebie rynkach i mamy zaszczyt nadal wspierać rozwój ich wyspecjalizowanych operacji frachtowych – zaznaczyła Stephanie Pope, przedstawicielka Boeinga.

Samolot 737-800BCF zapewnia ładowność do 23,9 ton i zasięg do 3750 km. Ponad dwudziestu klientów na całym świecie złożyło już zamówienia na ponad 250 frachtowców tej wersji amerykańskiego producenta.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony