Partner serwisu

Trwa pogram inwestycyjny w Katowice Airport. Powstaje m.in. centralna wartownia

Emilia Derewienko 02.12.2019

Trwa pogram inwestycyjny w Katowice Airport. Powstaje m.in. centralna wartownia
fot. From The Sky - Robert Neumann
Na katowickim lotnisku trwa rozbudowa infrastruktury. W sierpniu rozpoczęła się rozbudowa terminala pasażerskiego B, która pozwoli na zwiększenie powierzchni obiektu o 40 proc. Jedną z prowadzonych inwestycji jest również budowa centralnej wartowni.
W obiekcie zlokalizowane zostaną dwie linie kontroli bezpieczeństwa pracowników i pojazdów oraz stanowisko kontroli VIP. Centralna wartownia jest budowana, gdyż wraz z rozwojem pyrzowickiego lotniska, wzrasta liczba pracowników wykonujących swoje obowiązki na strefie zastrzeżonej. „Uruchamiając centralną wartownię skrócimy i usprawnimy czas kontroli bezpieczeństwa ludzi i pojazdów przemieszczających się na strefę zastrzeżoną, przy zachowaniu najwyższych standardów” – czytamy na stronie na Facebooku lotniska.

Równolegle w Pyrzowicach trwa rozbudowa terminala pasażerskiego B. W obiekcie wzrośnie liczba stanowisk odprawy biletowo-bagażowej z 18 do 28 i stanowisk kontroli bezpieczeństwa z 6 do 8. Strefa kontroli bezpieczeństwa zostanie przeniesiona na pierwsze piętro. Powstaną także trzy zewnętrzne klatki schodowe połączone z terminalem za pomocą mostów. Każda z klatek wyposażona będzie w dwie bramki do boardingu, co przełoży się na wzrost liczby bramek z 10 do 16. Dzięki realizacji tej inwestycji znacząco poprawi się estetyka terminali od strony parkingów. Elewacja przebudowanego terminalu pasażerskiego B będzie spójna architektonicznie z terminalami A i C.

Przedsięwzięcie potrwa do końca pierwszej połowy 2021 roku, natomiast cały program inwestycyjny na lotnisku zostanie zamknięty w 2025 roku. W jego ramach zostaną zrealizowane inwestycje o wartości 650 mln zł. Projekty na ponad 190 mln zł są już zakontraktowane i trwa ich fizyczna realizacja.

Port Lotniczy Katowice to jednak nie tylko ruch pasażerski, o czym przypominają władze lotniska. Funkcjonuje tu baza do obsługi technicznej samolotów i duży, nowoczesny terminal towarowy. Do 2025 roku w Pyrzowicach powstaną m.in. dwa nowe hangary, drugi terminal cargo i baza paliwowa. Widok na realizowane inwestycje, wraz ich opisem znajduje się w naszej galerii, po kliknięciu TUTAJ.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony