Partner serwisu

Trasa z Nadrenii na Baleary najpopularniejszą w Europie Zachodniej

Rafał Dybiński 18.07.2021

Trasa z Nadrenii na Baleary najpopularniejszą w Europie Zachodniej
fot. Dusairport
Połączenie lotnicze z niemieckiego Duesseldorfu do hiszpańskiej Palma de Mallorca na Balearach jest aktualnie liderem wśród najpopularniejszych w Europie Zachodniej. Trasę obsługuję aż pięciu przewoźników.
Oferowanie między miastem w Nadrenii a sercem archipelagu na Morzu Śródziemnym obejmuje 864 498 miejsc w obie strony. Ponad połowę, bowiem 451 542, zapewniają linie lotnicze Eurowings. 232 173 miejsc gwarantuje Condor, kolejne 127 197 czarterowe Tuifly, a 52 506 tureckie Corendon Airlines. Solidną ofertę uzupełniają jeszcze hiszpańskie Vueling, oferujące skromne w odniesieniu do konkurentów 1080 miejsc.Dominację niemieckiego rynku i popularność rejsów na Majorkę potwierdza kolejne miejsce w rankingu. Na drugiej pozycji plasują się bowiem loty na Baleary z Frankfurtu nad Menem. Na trasie z Hesji oferowanie sięga 748 740 miejsc.

Według danych serwisu OAG w sumie tego lata na połączeniach z miast Europy Zachodniej do Palma de Mallorca jest dostępnych aż 12,9 mln miejsc. To o ponad połowę więcej niż przed rokiem (5,5 mln) oraz niemal dwukrotnie mniej niż w 2019 roku. Tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 było ich 21 mln.

Podium klasyfikacji uzupełnia trasa z Dublina do portu Londyn-Heathrow. Oferowanie między stolicami Irlandii oraz Wielkiej Brytanii sięga 678 017 miejsc. Tuż za podium w bliskim kontakcie są połączenia z Amsterdamu do Barcelony, a także ze Sztokholmu do Kopenhagi. Czołową "szóstkę" zamyka trasa z Aten do Larnaki na Cyprze.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony