Partner serwisu

Transavia zainaugurowała rejsy z Paryża do Krakowa

Rafał Dybiński 26.10.2021

Transavia zainaugurowała rejsy z Paryża do Krakowa
fot. Kraków Airport
Pierwszy rejs linii lotniczych Transavia z portu Paryż-Orly do Krakowa wylądował w małopolskich Balicach. 
W uroczystej inauguracji połączenia wzięli udział konsul generalna Francji w Krakowie Anne Schmidt-Riou, Marszałek Województwa Małopolskiego Iwona Gibas, Julien Halier z francuskiej Izby Handlowo Przemysłowej oraz Radosław Włoszek, prezes Krakow Airport.

– Cieszymy się, że możemy otworzyć nową trasę, która pozwoli naszym polskim klientom odkryć Paryż. To połączenie odzwierciedla dążenia naszej firmy do oferowania większej liczby miast, które mogą odwiedzić na krótki wypoczynek – wyznał Nicolas Hénin, dyrektor handlowy Transavii.

– To oczekiwana przez pasażerów trasa, dzięki której wylatując z Krakowa w dwie godziny i kwadrans znajdziemy się blisko centrum Paryża. Port lotniczy Orly to także doskonała baza przesiadkowa dla podróżujących do Afryki, na Bliski Wschód i Karaiby – podkreślił Włoszek.

Rejsy na trasie do stolicy Francji są realizowane dwa razy w tygodniu. Wylot z portu Orly (Lot TO4186) zaplanowano o godz. 16:10. Lądowanie w Krakowie przewidziano na godz. 18:20. Rejs powrotny TO4189 odlatuje o godz. 19:05. Nad Sekwanę dociera o godz. 21:20.

Transavia to holenderskie tanie linie lotnicze, których głównym węzłem jest port Amsterdam-Schiphol. Pozostałe dwie bazy przewoźnika znajdują się w Eindhoven i Rotterdamie. Jego flota składa się z 35 boeingów 737-800 oraz pięciu boeingów 737-700.

Przed wybuchem pandemii niskokosztowiec z Europy Zachodniej obsługiwał w sumie 88 destynacji, głównie na południu Starego Kontynentu oraz w północnej Afryce. Kilka tras do Skandynawii, w tym wszystkie do Finlandii oraz Norwegii oraz większość do Szwecji, jest aktualnie zawieszonych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony