Partner serwisu

TIACA apeluje o zwolnienie zakazu na ładunki pilnej potrzeby

Rafał Dybiński 26.03.2020

TIACA apeluje o zwolnienie zakazu na ładunki pilnej potrzeby
Fot. Boeing
Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych Cargo (TIACA) wezwało rządy do zwolnienia towarowych ładunków lotniczych z wszelkich zakazów ze względu na istotną rolę, jakie odegrają w walce o powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa - informuje "Air Cargo News".
TIACA stoi na stanowisku, że przemysł ładunków lotniczych ma do odegrania decydującą rolę w walce z COVID-19, a głos branży musi być w pełni słyszalny przez organy regulacyjne i rządy. Dlatego TIACA dołączyło do grupy technicznej ICAO, zajmującej się działaniami związanymi z koronawirusem.

"Cel jest jasny, czyli zwrócenie uwagi zarówno na fundamentalną rolę, jaką odgrywa przemysł transportu lotniczego, jak i na potrzebę ochrony jego dalszego istnienia i żywotności" – podkreśla organizacja.

Globalna gospodarka potrzebuje frachtu lotniczego

"W obecnym poważnym kryzysie fracht lotniczy ma zasadnicze znaczenie dla transportu żywności, podstawowych potrzeb i produktów związanych ze zdrowiem. Innymi słowy, wszystkiego, co jest niezbędne do przetrwania ludzi. Globalna gospodarka potrzebuje również frachtu lotniczego, aby nadal zaopatrywać firmy i fabryki" – zaznaczono w oświadczeniu.

TIACA zdaje sobie sprawę, że linie lotnicze borykają się z wieloma problemami finansowymi, którymi są płatności z tytułu leasingu samolotów, wynagrodzenia, dostawy energii i płatności dla dostawców usług oraz dostawców sprzętu, opodatkowanie, oraz trudności wynikające z nieskoordynowanych zakazów podróży, ograniczeń nałożonych na ruchy załogi oraz zmian tras.

Apel o zniesienie wszelkich ograniczeń

– TIACA postrzega swoją rolę w Grupie Technicznej ICAO jako wykorzystanie mechanizmu w celu skontaktowania się z rządami i przypomnienia im, że ładunek lotniczy ma znaczący wkład w globalną gospodarkę i handel międzynarodowy oraz że odgrywa bardzo ważną rolę w zapobieganiu katastrofom i zwalczaniu ich efekt koronawirusa – wyznał Władymir Zubkow, sekretarz generalny TIACA.

– Popieramy apel IATA o uznanie ładunku lotniczego za niezbędny w walce z COVID-19 oraz o podjęcie działań. W szczególności o zniesienie wszelkich ograniczeń podróży dotyczących operacji ładunków lotniczych i podjęcie wszelkich niezbędnych środków, aby umożliwić dalszy przepływ ładunku lotniczego na całym świecie – dodał Steven Polmans, prezes TIACA.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo