Partner serwisu

Testy zwalniające z kwarantanny na gdańskim lotnisku

Redakcja/inf. pras. 02.04.2021

Testy zwalniające z kwarantanny na gdańskim lotnisku
fot. Gdańsk Airport
W Porcie Lotniczym Gdańsk można już zrobić szybkie testy antygenowe na obecność koronawirusa. Wykonują je dwa laboratoria. Negatywne wyniki badań zwalniają z kwarantanny osoby przylatujące do Gdańska, umożliwiają także wylot do wielu krajów.
Zgodnie z rozporządzeniem polskiego rządu, od 30 marca 2021, podróżujący do Polski z krajów Strefy Schengen i spoza niej, mogą się zwolnić z 10-dniowej kwarantanny, wykonując test w ciągu 48 godzin od przyjazdu do Polski. Spowodowało to duże zainteresowanie pasażerów możliwością wykonania testów antygenowych bezpośrednio po wylądowaniu na gdańskim lotnisku. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie, w Porcie Lotniczym Gdańsk pracują już dwa laboratoria, wykonujące testy antygenowe zarówno wyjeżdżającym, jak i powracającym do kraju.

Pasażerowie mogą korzystać z usług Przychodni HMS Assistance, która pracuje na lotnisku przez 7 dni w tygodniu od godziny 4.30 do 6.00 rano. Natomiast laboratorium Diagnostyki jest otwarte od 12.00 do 19.00. Obie firmy deklarują, że w ramach swoich możliwości, będą testować także poza wskazanymi godzinami.

Czas pracy obu laboratoriów jest na bieżąco aktualizowany na oficjalnej stronie lotniska. Informacji udziela także Informacja Turystyczna i Lotniskowa pod numerem tel. +48 525 673 531.

Ceny testów antygenowych w obu laboratoriach na lotnisku to 160 zł od poniedziałku do piątku i 200 złotych w weekendy. Punkt testowania mieści się w terminalu pasażerskim T2, koło punktu odprawy bagażowej Check-in nr 1.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony