Partner serwisu

Testy antygenowe i RT-PCR dostępne od piątku w Modlinie

Redakcja/inf. pras. 17.03.2021

Testy antygenowe i RT-PCR dostępne od piątku w Modlinie
fot. Grzegorz Dąbrowski, PL Warszawa-Modlin
Od piątku 19 marca od godziny 0:00 na Lotnisku Warszawa-Modlin rusza Punkt Testów diagnostycznych Centrum Medyczne Damiana w kierunku obecności wirusa COVID-19 – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Jeden z trzech portów lotniczych na Mazowszu wykonywać będzie dwa rodzaje testów: antygenowy oraz RT-PCR. Punkt wymazowy jest zlokalizowany na parkingu nr 1 przed terminalem lotniska i będzie działał siedem dni w tygodniu przez całą dobę. Nie ma konieczności dokonywania zapisów na badanie.

Cena testu antygenowego wynosi 170 zł, natomiast koszt badania RT-PCR to 450 zł. Wyniki testu antygenowego są dostępne już po ok. 20 min. Z kolei badania RT-PCR najwcześniej po sześciu godzinach. Płatność za usługę może być dokonana wyłącznie kartą.

– Bezpieczeństwo zawsze było priorytetem branży lotniczej. Dziś, gdy zmagamy się z pandemią koronawirusa zapewnienie pasażerom dostępu do szybkich testów jest niezbędne, aby rynek lotniczy się odbudował. Dzięki współpracy z Centrum Medycznym Damiana nasi pasażerowie mogą wykonać testy na COVID-19 bezpośrednio przed odlotem, już na terenie lotniska – wyznał Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

To już kolejny punkt do wykonywania testów w kierunku COVID-19 Centrum Medycznego Damiana, który tym razem powstał we współpracy z podwarszawskim lotniskiem. W październiku 2020 r. w ośmiu miastach uruchomione zostały laboratoria, w których bez skierowania można poddać się badaniu. Specjalne diagnostyczne namioty stanęły w Łodzi, Lublinie, Mysłowicach, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. Ponadto w grudniu otwarty został dodatkowy punkt zlokalizowany w Szczecinie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony