Partner serwisu

Terminal lotniska Berlin Tegel będzie centrum szczepień przeciwko koronawirusowi

Michał Szymajda 27.11.2020

Terminal lotniska Berlin Tegel będzie centrum szczepień przeciwko koronawirusowi
Terminal lotniska Berlin TegelFot. Matti Blume, MB-one, wikimedia commons
Wygląda na to, że zamknięte niedawno lotnisko Berlin Tegel wkrótce będzie pełnić nową funkcję. Ma stać się centrum szczepień przeciwko koronawirusowi.
Jak podaje agencja AFP, w Niemczech odnotowano pewną stabilizację liczby przypadków zakażeń koronawirusem od czasu zamknięcia obiektów rekreacyjnych, sportowych i restauracji na początku listopada. W czwartek 26 listopada zanotowano 22 268 nowe infekcje i 389 zgonów.

Kanclerz Angela Merkel w porozumieniu z regionalnymi ministrami zdrowia zdecydowała już o tym, jak będzie wyglądać podział obowiązków przed szczepieniami. Rząd federalny będzie odpowiedzialny za zakup i dostawę szczepionek, podczas gdy władze regionalne zapewnią sprzęt i wybiorą lokalizacje ośrodków szczepień. Jedną z takich lokalizacji ma być terminal C zamkniętego właśnie dla ruchu pasażerskiego lotniska Berlin Tegel.  Zamknięcie lotniska ma związek z otwarciem lotniska Berlin Brandenburg.

Obiekt ma być przygotowany w taki sposób, aby możliwe było szczepienie od 3000 do 4000 osób dziennie. Tegel ma być jednym z sześciu punktów na mapie Berlina. Łącznie we wszystkich możliwe ma być zaszczepienie 20 tysięcy osób. Centra będą musiały być otwarte codziennie od 9:00 do 19:00 (0800-1800 GMT), także w weekendy. Szczepienie każdej osoby ma trwać dwie minuty, cała operacja od wejścia pacjenta na teren lotniska do opuszczenie przez niego terminala będzie trwać około godziny. W każdym centrum szczepień będzie pracować od 200 do 250 osób.

Na ośrodek szczepień przeciwko Covid-19 wyznaczono również dawne lotnisko Tempelhof. W przeszłości pełniło ono już funkcję jako ośrodek dla uchodźców, welodrom i lodowisko. Na terenie dawnych pasów startowych i płyt postojowych funkcjonuje popularny wśród berlińczyków teren rekreacyjny.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony